Na stupni víťazov Pohára Priateľstva nechýbali ani plavci z R. Soboty

19. apríla 2018 | |  | |

Uplynulý víkend patril aj plavcom. V mestskej plavárni v Rimavskej Sobote sa uskutočnil už 7. ročník medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár priateľstva. Vo veľkej konkurencii sa nestratili ani domáci plavci a vyplávali niekoľko cenných kovov.

„O popularite pretekov doma aj v zahraničí svedčí aj fakt, že napriek veľkej konkurencii ďalších pretekov v tomto termíne sa našich pretekov zúčastnilo 24 plaveckých klubov zo Slovenska a zahraničia,“ povedal pre Rimava.sk Ladislav Klement z Plaveckého klubu Rimavská Sobota, ktorý preteky organizoval. Okrem domácich klubov sa pretekov zúčastnili aj plavecké kluby zo Srbska, Poľska a Českej republiky. Podľa Klementa sa pretekov celkovo zúčastnilo 245 plavcov, ktorí spolu absolvovali v sobotu a nedeľu 1376 skokov do vody.

Domáci plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovalo celkovo 27 plavcov, ktorí sa aj v silnej konkurencii dokázali presadiť. „Spolu získali 16 medailí, keď sa nám medailovo už začínajú presadzovať aj najmenší plavci,“ poznamenal Klement. V najmladšej kategórii sa darilo Ele Valachovej, ktorá zo štyroch štartov vybojoval po jednej zlatej, striebornej a bronzovej medaily. O ostatné medaily sa zaslúžili Sofia Klementová, ktorá si vyplávala 4 zlaté a dve strieborné medaily, Kristína Repková jednu striebornú a 3 bronzové, Linda Skruteková obsadila jedno tretie miesto a z chlapcov si 2 bronzové medaily vyplával Martin Tengler. Podľa Klementa, potešujúce sú zaplávané časy aj ostatných plavcov, keď viacerí si zlepšili svoje osobné rekordy.

„Obsadenie a ranking pretekov je úzko zviazaný s organizáciou a zabezpečením pretekov a preto sa chceme poďakovať všetkým, ktorí boli nápomocní pri zabezpečení pretekov, ktoré každým rokom získavajú na kvalite a robia dobrú reklamu klubu a mestu Rimavská Sobota,“ zakončil.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ladislav Klement