Banskobystrický pohár vyvrcholil v R. Sobote, domáci plavci boli medzi najlepšími

25. novembra 2014 |  |

plavciTakmer 200 plavcov z desiatich klubov uzavrelo uplynulý víkend v rimavskosobotskej krytej plavárni tohotoročný plavecký pohár. Ako Rimava.sk informoval Ladislav Klement z Plaveckého klubu Rimavská Sobota, klub a mesto reprezentovali 19-ti plavci. "Tréneri z domáceho plaveckého klubu dali šancu aj najmenším plavcom, aby sa zoznámili so športovým plávaním priamo v pretekoch," priblížil Klement a dodal, že pre starších išlo už o medailové umiestnenie v celkovej plaveckej lige. "Ide o dlhodobú súťaž plaveckých klubov zo stredoslovenskej oblasti, keď pretekárom sa do konečného sumáru zaratávajú najlepšie výkony jednotlivých kôl," vysvetlil.

Z najmenších plavcov sa dobre držal Damián Kovalančík, Saskia Šuniarová, Jakub Drak, Tereza Horváthová a Tamarka Hriňová. "Ide o začínajúcich plavcov ročník 2005 a mladších, ktorí v pretekoch ukázali že sú prísľubom do budúcnosti," skonštatoval Klement. Zároveň spomenul, že v celkovej konkurencii plavcov si domáci pretekári zachovali vysoký kredit, keď v jednotlivých kategóriách boli vždy medzi najlepšími.

Celkové prvenstvo a pohár v kategórii 12-ročných si vyplávala Sofia Klementová, medzi chlapcami bol prvý Martin Vyrva, druhé miesto získal Jakub Husár - kat.13 ročných, Tijana Feketeová - kat. 12. ročných, Linda Skruteková – kat. 10 ročných. Tretie miesto vyplával Marek Tengler – kat. 10 ročných. Celkové pekné štvrté miesto dosiahla Kristína Repková-kat. 15 roč.

Zdroj: Rimava.sk