O pohár Delfína súťažili aj plavci z Rimavskej Soboty

30. októbra 2014 |  |

plavci-rimavska-sobotaRimavskosobotskí plavci sa koncom minulého týždňa zúčastnili medzinárodných plaveckých pretekov v Nových Zámkoch. V 25 metrov dlhom bazéne sa konal 20. ročník O pohár Delfína. Ako Rimava.sk informoval Ladislav Klement z Plaveckého klubu Rimavská Sobota, na pretekoch sa zišla Slovenská mládežnícka špička a plavci z Maďarska. Spolu 32 plaveckých klubov zastupovalo 236 pretekárov, ktorí spolu absolvovali cez 1300 skokov.

Rimavskosobotský plavecký klub reprezentovali štyria plavci. "Svojimi výkonmi v silnej konkurencii sa nestratili," udôraznil Klement. Ako ďalej spomenul, v najmladšej kategórii sa výborne darilo Linde Skrutekovej, ktorá získala 1 zlatú, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu.
V starších kategóriách sa v konkurencii presadila Sofia Klementová, ktorá vyplávala jednu zlatú a dve bronzové medaile. Tijana Feketeová, obsadila štyrikrát druhé miesto a jediný chlapčenský zástupca Martin Vyrva v disciplíne 50 m prsia získal bronzovú medailu.

Zdroj: Rimava.sk