Z Majstrovstiev stredoslovenskej oblasti si plavci priniesli jedenásť medailí

21. mája 2013 |  |

plavci v ŽilineUplynulý víkend  sa v  50 metrovom bazéne v Žiline konali Majstrovstvá stredoslovenskej oblasti v plávaní. Pri účasti 179 plavcov z 12 športových klubov, ktorí spolu absolvovali 809    pretekárskych štartov - skokov do vody - sa nestratili ani rimavskosobotskí plavci. Rimava.sk informoval  tréner Michal Klein.

„Aj keď plavecký klub Rimavská Sobota reprezentovali len traja plavci, z dvanástich skokov do vody doniesli až 11 medailí a ako klub skončili v počte medailí na peknom štvrtom mieste, keď ostatné kluby boli omnoho početnejšie,“ uviedol tréner.

Ako spomenul, Jakub Husár pri štyroch skokoch do vody získal štyri zlaté medaily, Sofia Klementová jednu zlatú a tri strieborné a Martin Vyrva jednu zlatú, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Preteky v 50 m bazéne boli podľa trénera generálkou pred letnými majstrovstvami Slovenska.