Plavecké preteky v Brezne a Srbsku

28. mája 2019 |  | |

Uplynulý víkend sa v krytej plavárni v Brezne uskutočnilo tretie kolo plaveckej súťaže - Banskobystrický pohár 2019. Pretekov sa zúčastnilo 157 plavcov z deviatich plaveckých klubov, ktorí spolu absolvovali cez 700 skokov do vody.

Plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovali desiati plavci a aj keď bola výprava Rimavskej Soboty oproti iným menej početná, plavci dosiahli výborné výsledky. Domov doniesli 24 medailí (z toho deväť zlatých, 10 strieborných a päť bronzových).

V seniorskej kategórii si Kristína Repková vyplávala jednu zlatú, dve strieborné a dve bronzové medaily. V juniorskej kategórii štartovala Sofia Klementová, ktorá vyplávala dve zlaté a štyri strieborné a zároveň zaplávala v disciplíne 400 kraul aj rekord podujatia.

O zvyšné medaily sa pričinili najmenší plavci, Ela Valachová bola štyrikrát zlatá, Natália Bakšová si vyplávala dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Sabína Iždinská a Sofia Látková si rovnako vyplávali jednu striebornú a bronzovú medailu.

Najmenšie plavkyne PK Rimavská Sobota sa predstavili aj v zahraničí, keď štartovali na Medzinárodných plaveckých pretekoch v Srbskom Kruševaci. Plavci sa pravidelne týchto pretekov zúčastňujú už viac rokov. Veľký talent aj tu potvrdila Ela Valachová, ktorá zvíťazila na 50 m kraul a 50 m prsia. Druhá bola v disciplíne 50 m znak, strieborná na 50 m motýlik a zároveň dosiahla aj najvyšší bodový výkon vo svojej kategórii. Medailu si v Srbsku vyplávala aj Sabína Iždinská v disciplíne 50 m prsia, kde zvíťazila.

Najmenší plavci sa predstavia v Banskej Štiavnici, na majstrovstvách stredoslovenskej oblasti a starších plavcov čakajú majstrovstvá Slovenska.

Zdroj: Ladislav Klement Plavecký klub PKRS