Rimavská Sobota hostila viac ako 200 plavcov

Rimavskosobotská plaváreň bola začiatkom mája dejiskom Majstrovstiev stredoslovenskej oblasti v plávaní. Stretlo sa tu vyše 200 plavcov z 11-tich klubov. Podľa domácich organizátorov z Plaveckého klubu sa v sobotu, 4. mája, súťažilo v kategórii starší žiaci, juniori a seniori. Spolu plavci absolvovali cez 700 skokov do vody. Domáci klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovalo osem plavcov. Spolu získali päť medailí. Najlepšie sa darilo Sofii Klementovej, ktorá si vyplávala dva majstrovské tituly, keď bola najrýchlejšia v disciplíne 50 m znak a 100 m znak. O ďalšie medaily sa zaslúžila Natália Bakšová, ktorá skončila dvakrát na druhom mieste v disciplínach 200 m voľný spôsob a 100 m znak. Marek Tengler si vyplával bronzovú medailu na 100 m trati v disciplíne znak.

V ďalších dňoch sa plavci Plaveckého klubu Rimavská Sobota zúčastnia pretekov v Srbsku, potom absolvujú preteky v Brezne, a koncom mája už začínajú Letné majstrovstvá Slovenska.

Zdroj: Ladislav Klement Plavecký klub PKRS