Rimavskosobotskí plavci priniesli z Olympiády mládeže vo Viedni 23 medailí

15. júla 2013 |  |

preteky ViedenPlavci z Rimavskosobotského plaveckého klubu priniesli z Celosvetovej súťaže - Olympiády mládeže - World sport festival vo Viedni viac ako 20 medailí. Ako ďalej informoval tréner Michal Klein, klub reprezentovali siedmi plavci, ktorí v silnej zahraničnej konkurencii (4.-7.júla) dosiahli veľmi dobré výsledky. Mládežníckej olympiády sa zúčastnili športovci zo strednej Európy, Kanady, Indie, Columbie, Turecka,Talianska a ďalších krajín. Športovci do 18 rokov súťažili v celkovo 13-tich druhoch športu, od futbalu cez zápasenie, plávanie, volejbal, tenis, stolný tenis, atletiku, džudo, squash, taekwondo, basketbal, americký futbal, atď. Tohto roku sa podujatia zúčastnilo približne 1700 športovcov z celého sveta.

Už tradične najviac ocenení vyplával Jakub Husár, ktorý získal štyri zlaté a štyri strieborné medaily. "Výborný výkon podal v disciplíne 50 m voľný spôsob, keď časom 29,99 obsadil prvé miesto a na druhé a tretie miesto odsunul pretekárov z Maďarska a Turecka," uviedol tréner Klein. Ako doplnil, dobrú prácu trénerov potvrdila aj Sofia Klementová, ktorá domov doniesla jednu zlatú, päť strieborných a jednu bronzovú medailu. Najlepšie umiestnenie, podľa Kleina, dosiahla v disciplíne 200 m znak, kde časom 2,54,80 získala zlato pred plavkyňami z Poľska a Turecka, ktoré skončili na druhom resp. treťom mieste.

Tri strieborné medaily vyplávala Kristína Horváthová, keď ju v silnej konkurencii v disciplínach 50 a 100 m prsia predbehli len dve pretekárky z Čiech. Martin Vyrva si v prsiarskych disciplínach vyplával tri medaily, na 50 m bronz a na 100 a 200 metrových tratiach striebro. Dve strieborné medaily doniesol v kategórii juniorov Juraj Husár, pričom v disciplíne 50 m znak si časom 32,97 vyplával striebro a zároveň osobný rekord.

Vo výprave plavcov bola aj Radka Vyrvová, ktorá v disciplíne 200 m prsia dosiahla pekné štvrté miesto. "Naša najmenšia pretekárka Linda Skruteková, pre ktorú to bolo "zoznamovacie kolo", svojimi zaplávanými časmi potvrdila prísľub do budúcnosti," podotkol Klein a dodal, že plávala v kategórii s konkurentkami staršími aj o tri roky.