V krytej plavárni sa súťažilo o Banskobystrický pohár

23. októbra 2013 |  | |

plavci Rimavská SobotaV plavárni v Rimavskej Sobote sa v sobotu, 19. októbra, súťažilo o Banskobystrický pohár, silné zastúpenie mal domáci klub, ktorého plavci vybojovali 38 cenných kovov. Mládežníckych plaveckých pretekov sa celkovo zúčastnilo 161 plavcov z ôsmich plaveckých klubov stredoslovenského kraja. Ako ďalej Rimava.sk informoval tréner Michal Klein, domáci plavecký klub reprezentovalo 28 plavcov. "Možnosť vyskúšať si súťažné plávanie dostali aj plavci, ktorí sa pravidelne nezúčastňujú plaveckých pretekov," povedal Klein, podľa ktorého to bola dobrá skúsenosť pre všetkých aby si ovrerili svoje schopnosti v silnejšej konkurencii.

Celkový výsledok bol pre Plavecký klub Rimavská Sobota podľa Kleina priaznivý, doma ostalo 12 zlatých, 12 strieborných a 14 bronzových medailí. Ako ďalej spomenul, tieto preteky boli na domácej vode tohto roku posledné. Najbližší víkend sa plavci predstavia na majstrovských pretekoch v Dolnom Kubíne a potom v priebehu týždňa na pretekoch Olympijských nádejí v Poprade.