No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po majstrovstvách sveta v Poľsku má Rimavská Sobota svojho vicemajstra. Väčšina jeho súperov si ani neškrtla.

7. decembra 2017 | |  | 

Na uplynulých majstrovstvách sveta v zápasení sa zúčastnil aj zápasník z Rimavskosobotského klubu Lokomotíva, Aksharbek Gulejev. V Poľsku vo svojej kategórii do 23 rokov a 74kg sa suverénne prebojoval až do finále kde ho porazil rus Nabiev 2:7 na body.

Podľa slov podpredsedu klubu Jozefa Radnótiho, súperi na ňom nezískali ani jeden technický bod. V prvom kole zvíťazil nad zápasníkom z Indie technickou prevahou 10:0. V štvrťfinále nad Mykhailovom z Ukrajiny zvíťazil 9:0 a v semifinále opäť technickou prevahou 10:0 nad Bulharom Ismailovom.

„Po veľkom boji vo finále prehral, bola z toho nádherná strieborná medaila za 2. miesto,“ uviedol Radnóti a dodal že je nesmierne rád, že Akshar hneď na svojej prvej svetovej súťaži potvrdil jeho slová, keď napísal, že dres Lokomotívy oblečie zápasník svetových kvalít. Po bronze z ME juniorov získal tento rok už svoju druhú medailu. On však zo striebrom nebol spokojný. Chcel zlato. Podľa podpredsedu Lokomotívi sa Akshar ospravedlnil, že nevyhral a nehrali mu slovenskú hymnu. „ Pokiaľ sa mu vytvoria primerané podmienky na prípravu, som presvedčený, že jeho vrcholy ešte len prídu. V našom klube na tom tvrdo pracujeme,“ dodal na záver Jozef Radnóti.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross