Po troch víťazstvách prišla prehra proti favoritovi súťaže

26. októbra 2015 | |  | |

perex-hokejRimavskosobotskí hokejisti prerušili sériu víťazstiev v tohtoročnej sezóne II. ligy seniorov. V sobotu, 24. októbra, sa o to postaral favorit súťaže MŠK Hviezda Dolný Kubín, s ktorým HKM Rimavská Sobota prehrala na ich ľade o gól, výsledkom 3:2.Dolný Kubín spoločne aj s Rimavskou Sobotou každoročne bojujú o popredné priečky v tabuľke a spoločné zápasy sú vždy veľkým lákadlom pre fanúšikov. Doposiaľ Rimavskosoboťania s Hviezdou odohrali 13 zápasov, v ktorých HKM zvíťazil 7-krát a prehral 6-krát. Bohužiaľ, v 14. zápase Kubínčania vyrovnali bilanciu na 7:7. Na prvý gól zápasu sa nemuselo dlho čakať, už v druhej minúte domáci skórovali zásluhou Jonáka. V polovici prvého dejstva zvýšil náskok domácich Divok a v úvode druhého dejstva Polerecký a Rimavskosoboťania už prehrávali 3:0.

V druhej tretine poslali Rimavskosoboťania na súperovho brankára veľké množstvo striel, no len jedna skončila v jeho sieti, o ktorú sa postaral Richard Fiala. V tretej tretine Rimavskosoboťania v streleckej aktivite pokračovali. V šiestej minúte prekonal výborného brankára Dolného Kubína Ľubomír Bačkor a bolo znížené na 3:2. S plynúcim časom narastala nervozita na oboch stranách, čo bolo príčinou menších šarvátiek. Rimavskosoboťanom sa už nepodarilo vyrovnať a Hviezda udržala puk na svojej hokejke a zvíťazili hlavne zásluhou obetavého brankára. Rimavskosoboťania tak odišli domov bez bodov, aj keď sa počas zápasu javili ako lepšie mužstvo, čomu nasvedčuje aj pomer striel 28:31.

Najbližšie sa HKM Rimavská Sobota predstaví opäť na ľade súpera v Ružomberku v sobotu, 31. októbra. Pred domácim publikom sa predstaví 7. novembra proti zálohe Liptovského Mikuláša.
MŠK HVIEZDA Dolný Kubín - HKM Rimavská Sobota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly HKM: Richard Fiala (Simon Iványi), Ľubomír Bačkor (Michal Slovák, Ján Slovák)

Strely: 28:31

Trestné minúty: 14:12

Rozhodovali: Slavomír Švajka - Jozef Paulíny, Rastislav Gajan ml.

Zostava HKM: Vladimír Korytár, Tomáš Sihelský - Ľubomír Bačkor, Ján Báti, Ján Blaško, Richard Fiala, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Marek Heckl, Simon Iványi, Rastislav Matúška, Vladimír Nikonov, Tomáš Parobok, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák.

Ostatné výsledky 7. kola

MHK Ružomberok - MHK 32 Liptovský Mikuláš ''B'' 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)
HK Sabinov - HC REBELLION Levoča 7:2 (0:2, 3:0, 4:0)
HK Brezno - voľno

Starší a mladší žiaci v nedeľu, 25. októbra, privítali na domácom ľade mužstvo MŠHK - mládež Prievidza. Starší žiaci podľahli súperovi 1:6, aj keď s ním dlho držali vyrovnaný stav, no v druhej polovici druhej tretiny sa to zlomilo. Strelcom jediného gólu bol Kristián Kirdaj. Mladším žiakom sa nepodarilo ani skórovať a prehrali 0:2. Starší žiaci momentálne figurujú na poslednej priečke a mladší na šiestej priečke. Najbližšie sa žiaci predstavia na domácom ľade 8. novembra proti MHK Dubnica nad Váhom.