Pred koncom základnej časti Soboťania tretí. V zápase hviezd si zahrá Slovák

10. januára 2017 | |  | |

perex-hokejZákladná časť druhej hokejovej ligy sa pomaly blíži do finále, ostáva odohrať už len jeden zápas. HKM Rimavská Sobota sa nachádza na tretej priečke a postup do play-off má už istý nakoľko postupuje prvých osem tímov. No v poslednom kole sa ešte môžu karty poriadne zamiešať, nakoľko je postavenie tímov v tabuľke veľmi vyrovnané a naše tretie miesto nemusí byť konečné. Podľa postavenia v tabuľke sa budú určovať aj zápasy v ďalšej časti, v ktorej sa bude hrať systémom 1B-8B, 2B-7B, 3B-6B, 4B-5B na dva víťazné zápasy. „Naším potencionálnym súperom je Liptovský Mikuláš alebo Ružomberok,“ uviedol pre Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota, podľa ktorého do nového roka vstúpili víťazstvom na ľade Sabinova.

Skóre síce otvorili domáci, no o necelých 10 minút sa Soboťanom podarilo vyrovnať zásluhou Patrika Pohanku. Aj keď prvá tretina skončila nerozhodne v ďalšom priebehu zápasu HKM Rimavská Sobota vedenie naklonili na svoju stranu. „V úvode druhej tretiny skóroval Sergei Skvortsov. Následne sme v priebehu necelých dvoch minút strelili tri góly, keď strieľali Ľubor Balko, Sergei Skvortsov a Radoslav Gábor. V tretej tretine už len upravil skóre Michal Šagát na 1:6,“ priblížil Hanzel. Aj keď výsledok je jednoznačný, zápas bol podľa jeho slov poriadne napätý do samého konca, čo nasvedčuje aj veľký počet trestných minút a niekoľko osobných trestov.

HK SABINOV – HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Góly HKM: Patrik Pohanka (Ľubor Balko, Simon Iványi), Sergei Skvortsov (Ľubor Balko, Jakub Škantár), Ľubor Balko (Peter Filipiak, Michal Slovák), Sergei Skvortsov (Patrik Pohanka, Simon Iványi), Radoslav Gábor (Michal Šagát, Marek Heckl), Michal Šagát (Ľubor Balko, Kirill Domaev).

Strely: 21 : 33
Trestné minúty: 48 : 36

Rozhodovali: Vladimír Smerek – Richard Hovan, Ing. Jakub Kovaľ
Zostava HKM: Roman Petrík, Michal Marcinek – Ľubor Balko, Kirill Domaev, Peter Filipiak, Marek Fiľo, Radoslav Gábor, Marek Heckl, Simon Iványi, Michal Kulíšek, Matej Majerík, Patrik Pohanka, Michal Šagát, Jakub Škantár, Sergei Skvortsov, Michal Slovák.

„Posledný zápas základnej časti, v ktorom vyzveme favorita skupiny MHK Humenné sa bude konať 21. januára v Humennom,“ poznamenal Hanzel a dodal, že ešte predtým sa uskutoční zápas hviezd. Podľa jeho slov diváci svojim hlasovaním rozhodli, že za výber východu sa z HKM Rimavská Sobota predstaví Michal Slovák v druhej formácii. Zápas sa odohrá v sobotu, 14. januára o 16:00 v Ružomberku, kde výber západu vyzve výber východu. V zápase sa predstaví aj niekoľko zvučných mien ako Stanislav Gron, Anton Ležo, Bystrík Ščepko či Richard Šechný.