No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Žiaci MŠK po výhre nad FK Pohronie ostávajú v 1. lige minimálne ďalšie tri roky

Starší žiaci MŠK v jarnej časti sezóny dokázali, že ak futbal hrajú nielen nohami, ale aj so srdcom, tak nič nie je nemožné. Po jesennej časti, keď žiaci U15 získali len 5 bodov, nikto neveril tomu, že záchrana 1. ligy pre žiakov je ešte možná. Len členovia novovymenovaného vedenia mládežníckeho úseku MŠK a nový realizačný tím U15 sa s tým nezmierili a začali veľmi húževnato pracovať. Trénerské žezlo po neúspešnom trénerovi prevzal Peter Petrán. Rozšíril sa káder U15 o neznámych chlapcov z nášho blízkeho okolia, ktorí od januárových mrazoch až dodnes poctivo trénovali a pripravovali sa zodpovedne na každý jarný majstrovský zápas. V domácom prostredí v 6-ich zápasoch vyhrali, raz remizovali a priniesli body aj zo súperových ihrísk. V predposlednom kole v existenčnom zápase 14. júna vyhrali so svojimi rovesníkmi FK Pohronie a zabezpečili účasť v prvej lige aj pre ostatné žiacke kategórie MŠK.

MŠK Rimavská Sobota – FK Pohronie 2:0 /1:0/ góly: Sebastian Vápeník 2.

Zostava mužstva: Sedláček – Radič, Bencsík, Machyniak, Mogyoródi – Bari – Kótai, Benkő, Suja – Cibuľa, Sebi Vapenik. Tréner: P. Petrán, as.tr. R.Rubint, ved. mužstva A.Koós, masér M. Machyniak. Na striedačke boli pripravení: Balco, Borbás, Demeter, Kováčik.

Na rimavskosobotskom štadióne sa hral výborný zápas za výdatnej diváckej podpory domácich. Mužstvá predviedli obojstranne útočný futbal, šance sa vyskytli na oboch stranách. Šťastnejší boli naši chlapci, keď v 18. minúte odrazenú loptu získal Sebastian Vápeník a nekompromisne ju poslal do siete hostí. 1:0.

V druhom polčase hostia vsadili všetko na jednu kartu, chceli vyrovnať tak útočili so všetkými silami, na druhej strane naši chlapci až na malé výnimky dobre bránili. V bránení a v zakladaní útokov vynikal náš Bertu Bari. Hostia raz dostali loptu do našej bránky, ale len za cenu faulu na nášho brankára, tak rozhodca zapískal a nariadil kop od brány. Aj naši chlapci využili všetky možnosti na protiútoky, ťažili aj z chýb obrancov Pohronia. Práve chybu brankára a obranu hostí potrestal v 47. minúte náš dnešný kanonier Sebi Vápeník, keď z 30 metrov preloboval obrancov i brankára a lopta aj druhýkrát sa ocitla v bránke hostí a skóre bolo 2:0. Hostia trúbili na poplach, ale nervozita im zväzovala nohy a nakoniec už výsledok nedokázali ani korigovať. Okrem strelca gólov a Bertu Bariho výborný výkon podal aj náš brankár Sedláček, Kótai ale aj všetci ostatní, ktorí do zápasu nastúpili a taktické pokyny trénera splnili do bodky. Veľká pochvala tak v zápase, ako aj za celé jarné obdobie patrí celému kolektívu hráčov a trénerov. Škoda, že s týmto výborným kolektívom prestali spolupracovať niektorí domáci futbalisti, ako V. Slanec, D. Varga, ktorí sabotovali tréningy i zápasy, pravdepodobne neverili vlastným schopnostiam, ani sile kolektívu.

Po odpískaní zápasu na našej strane nastal veľký výbuch radosti, na druhej strane smútok a futbalisti FK Pohronie plakali. Chápeme ich smútok, išlo o veľa.

Naši chlapci s touto výhrou úspešne prekonali aj poslednú prekážku, získali potrebné 3 body a udržali prvú žiacku ligu aj pre mladšie generácie futbalistov MŠK Rimavskej Soboty a jeho okolia minimálne na obdobie troch rokov, teda do roku 2020.

Dvere Mestského športového klubu Rimavská Sobota budú ešte viac otvorené pre každého malého talentovaného futbalistu z mesta i z jeho bližšieho ale aj širšieho okolia.

Zdroj: Štefan Balog, koordinátor mládeže MŠK


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross