No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Revúčania vypálili sršňom úľ a stali sa víťazmi III. ročníka RHAL

23. marca 2016 | |  | | |

perex-hokejV sobotu 19. marca Rimavská hokejová amatérska liga spoznala nového víťaza. Po dvoch triumfoch mužstva Hornets Rimavská Sobota sa na putovný pohár dostali mená hráčov čiastočne nového mužstva MHK Revúca. Bol to už tretí ročník tejto súťaže a s radosťou môžeme konštatovať, že bol vydarený a celá sezóna prebiehala bez väčších problémov. Oproti minulému roku sa k nám pridali dva nové tímy. Ako som už spomínal jedným z nich bol aj víťaz, ktorý bol len čiastočne nováčikom, pretože nahradil minuloročných Lev Magnezit Revúca s istými zmenami v zostave. Druhým nováčikom je Omega Rimavská Sobota, ktorá sa umiestnila na striebornej priečke, preto môžeme povedať, že nováčikovia nám tento rok poriadne zamiešali kartami a určite aj podvihli úroveň ligy.

Revúca už od úvodu dominovala a každým zápasom sa dostávala bližšie k zisku putovného pohára. Počas celej sezóny zakopla len štyrikrát a v osemnástich zápasoch strelila vyše sto gólov. Pár týždňov pred koncom sezóny Revúca zažívala slabé chvíľky, pretože mužstvo Omegy sa pomaly začínalo na nich doťahovať, a dokonca Revúca aj dovolila Omege, aby jedno kolo strávila na prvej priečke, no Revúca mala všetko vo svojich rukách a v poslednom kole, ktoré sa konalo netradične v sobotu, naložila Kokave gólovú nádielku a preukázala, že pohár je v správnych rukách. Mužstvo, ktoré v minulej sezóne obhájilo titul Hornets Rimavská Sobota tento rok skončilo na tretej priečke. Posledné kolo sa konalo netradične v sobotu, aby mohlo na štadión zavítať viac divákov, a taktiež aj hráči mali viac času sa zabaviť so spoluhráčmi a vychutnať si posledné chvíle sezóny na mieste, kde prakticky trávili celú zimu. Nezabudli sme ani na občerstvenie, pretože pre všetkých bol pripravený kotlíkový guláš aj kapustnica.

V prvom zápase sa stretli dva domáce mužstvá Hornets a Omega, kde sa očakával vyrovnaný výsledok. Nakoniec aj tento zápas potvrdil, že poradie v tabuľke je správne, pretože Omega zvíťazila 1:5. V druhom zápase sa mohla Revúca ukázať v plnom svetle. A aj sa ukázala, pretože porazila poslednú Kokavu v pomere 15:0. Tretí zápas medzi White Raven Rimavská Sobota a Klenovcom už nemohol s konečným poradím zamávať, no aj tak bol najdramatickejším celého dňa. Rozhodovalo sa v ňom o víťazovi kanadského bodovania. Pred zápasom bol na čele Adam Kubelka z Hornets, no po niekoľkých minútach ho začal dobiehať z druhej priečky Marián Lacko mladší z White Raven. No v druhej tretine udrel Klenovec, kde sa presadil hlavne Miroslav Durmis, ktorý v priebehu niekoľkých minút predbehol aj Mariána Lacka, aj Adama Kubelku a jednoznačne sa stal najproduktívnejším hráčom súťaže. Klenovec nakoniec deklasoval White Raven 12:4.

Po tomto napínavom, ale na výsledok jednoznačnom zápase nesledovalo vyhodnotenie sezóny, ktorého sa ujal sekretár súťaže Štefan Hanzel. Ako prvú udelil špeciálnu cenu ‘‘Rolbár sezóny‘‘ Lukášovi Hanzelovi za vzornú prípravu hracej plochy počas celej sezóny. Nasledovalo vyhodnotenie Fair-play mužstva, ktorým sa stala Kokava nad Rimavicou s najmenším počtom trestných minút. Cenu za najlepšieho brankára si prebral Maroš Útrata z Revúcej. Najproduktívnejším hráčom bol spomínaný Miroslav Durmis z Klenovca.

Nasledovalo vyhodnotenie celkového umiestnenia. Všetky mužstvá dostali diplom a prvý traja aj poháre.

Na siedmej priečke sa umiestnila Kokava nad Rimavicou. O priečku vyššie boli White Raven Rimavská Sobota. Piatu priečku obsadili Gladiators Hnúšťa a štvrtú Klenovec. Na bronz si siahli Hornets Rimavská Sobota. Striebro získala Omega Rimavská Sobota. Víťazi MHK Revúca si okrem zmenšenej repliky víťazného pohára prevzali aj putovný pohár, na ktorom už boli vygravírované ich mená podobne ako v tých najvyšších súťažiach.

Konečnú bodku za sezónou nám dal priateľský zápas Hnúšte, ktorá mala v poslednom kole voľno, s Young Guns, za ktorý nastúpili väčšinou tí mladší hráči, ktorí hrávajú za iné mužstvá ligy a v zápase aj dominovali výhrou 8:5. Na záver sa chcem poďakovať hlavne organizátorom tejto ligy, hráčom, rozhodcom a všetkým, ktorí sa podieľali na fungovaní tak perfektnej súťaže. Veríme, že v rovnakej zostave sa stretneme aj v tej nasledovnej sezóne.

Zdroj: Marek Hanzel, foto: Denis Szőke


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross