No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RHAL: Záver sezóny na ľade obhajcu titulu

20. februára 2017 | |  | | |

perex-rhalKvôli uzatvoreniu domovského štadióna Rimavskej hokejovej amatérskej ligy v Rimavskej Sobote muselo dôjsť k predčasnému ukončeniu sezóny. V tabuľke sa museli urobiť nejaké korekcie, aby bolo možné vyhodnotiť sezónu spravodlivo, a tak sa berú do úvahy len zápasy z prvého kola sezóny, v ktorom odohral každý s každým jeden zápas. Rimava.sk o tom informoval Marek Hanzel RHAL Rimavská Sobota.

V tomto ročníku sa Rimavská hokejová amatérska liga rozšírila aj mimo mesta a mužstvo MHK Revúca odohralo niekoľko zápasov na zrekonštruovanom Zimnom štadióne v Revúcej. „Práve v Revúcej sme sa rozhodli aj ukončiť sezónu 2016/2017 záverečným turnajom. Turnaja sa bohužiaľ zúčastnili len štyri tímy RHAL. Okrem domácich MHK Revúca sa predstavili Gladiators Hnúšťa, Klenovec a Výber hráčov RHAL, ktorý tvoril základ tímu Hornets doplnený o hráčov z Kokavy a White Raven,“ uviedol Hanzel. Ako spomenul, turnaj bol pre všetkých výnimočný, nakoľko sa hralo pod holým nebom a zažili ozajstný Winter Classic, keď ich nachvíľu prekvapilo husté sneženie.

V prvom zápase podľa jeho slov zdolala domáca Revúca Hnúšťu a v druhom zápase zase Klenovec zdolal Výber po dramatickej tretej tretine. V zápase o tretie miesto zabojovali Hnúšťa a Výber, ktorý aj vyhral. Vo finále sa stretli Klenovec a Revúca. Víťazstvo si napokon po piatich sériách samostatných nájazdov vybojovali domáci.

Poradie turnaja bolo nasledovné: 1. MHK Revúca, 2. Klenovec, 3. Výber hráčov RHAL, 4. Gladiators Hnúšťa.

„Po všetkých zápasoch sa konalo tradičné vyhodnotenie turnaja a napokon aj celej ligy. Do vyhodnotenia turnaja sa pustil jeho hlavný organizátor a vedúci tímu Revúcej Michal Žgravčák,“ poznamenal Hanzel. Následne vyhodnotil štvrtý ročník RHAL sekretár súťaže Štefan Hanzel, ktorý vyjadril sklamanie z predčasne ukončenej sezóny.

Najprv boli vyhodnotené súťaže jednotlivcov. Víťazom kanadského bodovania sa podľa Hanzela stal Marcel Kružliak z White Raven Rimavská Sobota a víťazom pohára Júliusa Sihelského pre najlepšieho brankára sa stal Peter Chyla z MHK Revúca. „Následne bolo vyhlásené celkové poradie. Siedme miesto obsadili Gladiators Hnúšťa a šieste White Raven Rimavská Sobota. Na piatej priečke sa umiestnila Kokava nad Rimavicou a na štvrtej Omega Rimavská Sobota,“ doplmil Hanzel.

Bronzovú priečku obsadil Hornets Rimavská Sobota a striebornú Klenovec. Víťazom štvrtého ročníka RHAL sa napokon stala Revúca, ktorá obhájila minuloročný titul a opäť získala do vlastníctva putovný pohár RHAL. Revúca vo svojich dvoch debutových štartoch v lige dokázala dvakrát vyhrať a v tejto sezóne nezaznamenala ani jednu prehru. Na putovnom pohári tak figurujú zatiaľ stále iba mená dvoch tímov, keďže prvé dva ročníky vyhral Hornets a posledné dva Revúca.

„Ďakujeme všetkým hráčom, rozhodcom, činovníkom a divákom za prebiehajúcu sezónu a tešíme sa na novú sezónu 2017/2018,“dodal na záver Hanzel.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: RHAL


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross