Rimavská Sobota nešťastne zakopla v zápase s posledným Kežmarkom

5. decembra 2018 | |  |

Hokejisti HKM Rimavská Sobota zaznamenali v posledných dvoch zápasoch jednu výhru a prehru. Minulý víkend sa v ranných hodinách predstavili na ľade v Dolnom Kubíne, kde nastúpili proti zálohe Liptovského Mikuláša. V zápase boli jednoznačne dominujúcim celkom. Svojho súpera premohli jednoznačne v pomere 0:5. Po dva góly Soboťanov strelili Matej Majerík a Artem Dmitriev, jeden pridal Peter Filipiak.

V prvú decembrovú sobotu privítali hokejisti z Gemera na domácom ľade nováčika ligy MHK Kežmarok, ktorý figuruje na poslednej priečke tabuľky. Pred zápasom boli domáci jednoznačným favoritom, no bohužiaľ zápas sa odvíjal iným smerom.

Zápas sa začal ako zo zlého sna pre domácich, ktorí podcenili súpera z poslednej priečky. V úvode mali Soboťania niekoľko šancí, no v štvrtej minúte začali úradovať hostia. V priebehu 94 sekúnd vyslali na domáceho brankára Karola Križana tri strely. Všetky tri skončili v bráne. Tento moment prekvapil všetkých hráčov ale aj fanúšikov na tribúne, ktorý sa na malú chvíľu odmlčali. V prvej tretine sa už domáci k ničomu nezmohli.

V úvode druhej tretiny sa podarilo prelomiť neúspech v streľbe domácich po góle Ivana Zorvana. Tento gól nabudil hráčov k lepšej hre a fanúšikov k fandeniu. Následne mali hernú prevahu domáci, ktorí vyslali na bránu hostí množstvo striel, no ani jednu sa im nepodarilo pretlačiť za chrbát brankára. Aj keď hostia od strelenia tretieho gólu veľa vody nenamútili, domácim sa nepodarilo prekonať brankára hostí. Vysoký gólový rozdiel zväzoval domácim ruky a zvyšoval nervozitu.

V tretej tretine sa podarilo aj so šťastím domácim vyrovnať. Najprv prekonal brankára Michal Šagát a následne strelu od Mateja Majeríka od modrej tečoval Ján Slovák. Aj naďalej sa domáci pokúšali o strelenie ďalšieho gólu, no brankár odolával a predvádzal čarovné zásahy. A potom sa začali posledné dve minúty hrôzy. V priebehu 25 sekúnd hostia dvakrát zaútočili a dvakrát skórovali. Domáci sa ešte pokúšali skorigovať výsledok hrou bez brankára, no už to bolo márne. V zápase bolo evidentné že Rimavskosoboťania podcenili svojho súpera. Aj keď výkon hráčov spod Tatier nepatril k najkvalitnejším aký sme na našom štadióne videli, súperovi bohužiaľ podľahli hlavne nezodpovedným a priemerným výkon. Taktiež domácim chýbala dôraznosť pri zakončení.

HKM Rimavská Sobota - MHK Kežmarok 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

Góly: 23. Zorvan Ivan; 42. Šagát Michal; 48. Slovák Ján - 4. Kopkáš Richard; 4. Kopkáš Richard; 6. Ištocy Jozef; 59. Ištocy Jozef; 59. Ištocy Jozef;
Strely: 37:21. Vylúčenia: 2:3 na 2 min., navyše Križan 10 min. OT za nešportované správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Rojík - Staššák, Kurčík. Diváci: 383.

Hokejisti HKM tak zaznamenali po dlhom čase prvú domácu prehru v základnej časti. Bohužiaľ toto zakopnutie stálo našich chlapcov prvé miesto, ktorí sa zosunuli za vedúci Bardejov. Občas sa stáva, že tím nepotvrdí rolu favorita a podľahne slabšiemu súperovi. Aj keď diváci v sobotnom zápase nemali veľa príležitosti pre radosť, náladu si všetci spolu môžeme zlepšiť už túto sobotu, 8. decembra, keď na domácom ľade vyzveme súpera z Trebišova. Začiatok je naplánovaný na 17:00 hod. Všetkých srdečne pozývame.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Denis Szoke