No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskí bedmintonisti úspešní v najvyššej bedmintonovej lige

9. októbra 2015 | |  | | |

perex-bedmintonStupeň víťazov na najvyššej bedmintonovej ligy Grand Prix A mladších žiakov patril aj rimavskosobotským bedmintonistom z klubu BK Rimavská Sobota. Prvé kolo najvyššej súťaže v bedmintone sa konalo prvú októbrovú sobotu v Košiciach. Rimavskosobotský klub zastupovali traja hráči – Oliver Daňuš, Lucia Parobeková a Perla Sihelská. Informoval Rimava.sk tréner bedmintonistov Peter Oros.

Ako ďalej uviedol Oliver sa v dvojhre postupne prebojoval až do semifinále, cez ktoré už nedokázal prejsť a prvýkrát si tak mohol odniesť bronzovú medailu zo seriálu majstrovstiev Slovenska. „Ten istý scenár zopakoval Oliver aj v štvorhre chlapcov, ktorú si zahral s Gabom Parobekom z TJ Družstevník Klenovec, a tým sa stal aj našim najúspešnejším hráčom, ktorý obsadil dve bronzové miesta,“ dodal tréner.

Podľa jeho slov dievčatá podali taktiež dobrý výkon. „Perla Sihelská to dotiahla v dvojhre až do tretieho kola, čo je jej doteraz najlepší výkon v seriály Grand Prix A,“ priblížil Oros a dodal, že Lucia Parobeková v dvojhre nepostúpila z prvého kola, ale o to lepšie hrala v miešanej štvorhre s Oliverom a v dievčenskej štvorhre s Perlou, kde postúpili do druhého kola.

„Ako tréner som veľmi spokojný s výkonom hráčov a som o to šťastnejší, že sa mi podarilo dostať do Rimavskej Soboty bedminton a že naši hráči majú svoje pevné miesta v najvyššej bedmintonovej lige Slovenska,“ poznamenal na záver tréner.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: BK Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross