Rimavskosobotskí hokejisti si po dvojdňovom zápase vybojovali postup do štvrťfinále

13. februára 2018 | |  |

Uplynulý víkend sa na zimnom štadióne v Rimavskej Sobote rozhodovalo kto z dvojice HKM Rimavská Sobota – HK 2016 Trebišov postúpi do štvrťfinále druhej hokejovej ligy. Séria hraná na dva víťazné zápasy prišla v sobotu 10. februára do Rimavskej Soboty s nepriaznivým stavom série, keď týždeň predtým Soboťania prehrali na ľade Trebišova 3:1, aj keď súpera výrazne prestrieľali.

„Už pred začiatkom série nás obohatili dvaja hráči. Zadné rady vystužil rodák z Liptova Vladimír Urban, ktorý má skúsenosti z extraligy aj reprezentácie. Do útoku sa vrátila naša ruská raketa Denis Moroz,“ priblížil Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. V úvode zápasu hrali domáci vo veľmi slabom tempe a hneď v tretej minúte hostia skórovali zásluhou Petrička. Postupne sa však tempo zvyšovalo a domáci sa dostávali do tlaku. „Hostia sa dostali do brejku a zvýšili už na 0:2 po strele Schnellyho,“ priblížil priebeh zápasu Hanzel. V štrnástej minúte sa však domácim Rimavskosoboťanom podarilo znížiť na po prihrávke Moroza na 1:2. Následne domáci získali presilovku, avšak ani jednu zo šancí sa im nepodarilo premeniť na gól. Po skončení presilovky však domáci opäť inkasovali gól od súpera. „V ďalšej časti zápasu už dominovali len Rimavskosoboťania. V úvode druhej tretiny znížila na 2:3 ruská raketa Denis Moroz,“ hovorí Hanzel. Zápas sa niesol už len v réžii domácich, no tí dlho nevedeli nájsť recept na prekonanie súperovho brankára. „Ten predvádzal perfektný výkon a neraz pri ňom stálo aj obrovské šťastie,“ konštatuje Hanzel.

Domáci nastrelili niekoľko tyčiek a veľakrát nás od vyrovnania delilo len pár centimetrov. To prišlo len 5 minút pred koncom, keď sa počas oslabenia dostal do brejku Ján Slovák a vyrovnal na 3:3. Do konca riadneho hracieho času už k zmene stavu neprišlo. „V predĺžení už išlo o veľa, keďže vo formáte traja na troch sa každá chyba trestá,“ pokračuje Hanzel. V tretej minúte predĺženia rimavskosobotský zimný štadión skoro spadol, keď domáci rozhodli o svojom víťazstve a vyrovnali stav série a zariadili, že na nasledujúci deň sa odohrá rozhodujúci zápas.

V nedeľu sa Rimavskosoboťanom začínalo dariť lepšie, nakoľko už neboli pod takým tlakom. No zápas sa pre domácich začal ako zo zlého sna, nakoľko sa opakoval scenár zo včerajšieho zápasu a už v tretej minúte sa ujali vedenia hostia zásluhou Huszárika. V 13. minúte bola domácim ponúknutá presilovka a tí ju neváhali využiť. „Do štatistík sa zapísal Šagát. V úvode druhej tretiny sa domácim podarilo pretlačiť puk za chrbát brankára, no gól nebol uznaný, pretože domáci hrali šiesti,“ tvrdí Hanzel. V 34. minúte okorenila stretnutie potýčka Moroza s Pačutom a následne sa hralo štyria proti štyrom. Tento formát domácim zrejme vyhovoval, keďže počas neho strelili až dva góly. Najskôr sa presadil Michal Slovák a následne skóroval aj Dmitriev. O ďalšie 3 minútky zvýšil na 4:1 Buda a stav už bol výrazne naklonený na stranu domácich. Po tomto góle Fedora v bráne Trebišova vystriedal Pisio. Tretia tretina sa už hrala v miernejšom tempe a domáci sa príliš netlačili do útoku, skôr vychádzali zo zabezpečenej obrany. „V 51. minúte ešte domáci využili ďalšiu presilovku, keď zavesil opäť Michal Slovák. Osemdesiat sekúnd pred koncom hostia ešte upravili konečné skóre na 5:2 po góle Petrička,“ pribloížil záver zápasu Hanzel. Domáci sa na konci tohto úspešného víkendu mohli radovať z postupu do štvrťfinále. Je to historicky prvý postup do štvrťfinále odkedy sa druhá ligy hrá týmto systémom.

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 4:3pp (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:1

Góly HKM: Skvortsov (Dmitriev), Moroz (Skvortsov, Dmitriev), J. Slovák, Dmitriev (Skvortsov, Škantár)

Strely: 48:26, Vylúčenia: 3:3, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 1:0, Rozhodovali: Žák - Janiga, Homola.

Diváci: 447

Zostava HKM: Križan - Nociar, M. Slovák, Urban, Škantár, Matúška, Heckl, Kulíšek - J. Slovák, Filipiak, Šagát - Moroz, Skvortsov, Dmitriev - Fekiač, Buda, Zorvan - Fiľo, Domaev, Juraštík

HKM Rimavská Sobota - HK 2016 Trebišov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1) Stav série: 2:1

Góly HKM: Škantár (Skvortsov, Dmitriev), M. Slovák, Dmitriev (J. Slovák), Buda (Matúška, Zorvan), M. Slovák (Buda, Fekiač)

Strely: 39:19, Vylúčenia: 4:5, Presilovky: 2:0, Oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Švajka - Staššák, Lukáč

Diváci: 489

Zostava HKM: Križan - Nociar, M. Slovák, Urban, Škantár, Matúška, Zorvan, Kulíšek - Filipiak, J. Slovák, Šagát - Skvortsov, Dmitriev, Moroz - Domaev, Fekiač, Buda – Juraštík

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Denis Szoke