No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskí plavci z Banskobystrického pohára doniesli až 28 medailí

18. februára 2019 | |  | |

Krytá plaváreň v Žiari nad Hronom patrila v polovici februára plaveckým pretekom o Pohár Banskobystrického kraja. Pretekov sa zúčastnilo 151 pretekárov z deviatich plaveckých lubov, ktorí spolu absolvovali cez 700 skokov do vody.Plavecký klub a mesto Rimavská Sobota reprezentovali 11 plavci. Napriek tomu, že je začiatok jarnej sezóny, naši plavci dosiahli výborné výsledky, keď domov doniesli 28 medailí a potešujúce je, že skoro tretinu vyplávali naši najmladší plavci.

Z najmenších talentov si medaily vyplávala Ela Valachová - 4 x zlatá medaila, Sofia Látková - 4 x strieborná medaila, Vach Sebastian - 1 bronzová medaila a Sabina Iždinská 1 x striebro a 1 x bronz/

Zo starších pretekárok medailové umiestnenie dosiahli Sofia Klementová - 5 zlatých a 1 x strieborná medaila, Kristína Repková - 6 x zlatá medaila, Linda Skruteková - 1 strieborná , 2 x bronzová medaila, Marek Tengler 2 x strieborná medaila.

Najbližšie sa naši plavci predstavia doma, keď 9. a 10. marca sa uskutoční už 7. ročník medzinárodných plaveckých pretekov o Pohár priateľstva, na ktorý srdečne pozývame všetkých priaznivcov plávania.

Zdroj a Foto: Ladislav Klement


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross