Slovanisti bodovali v dvoch zápasoch v Mútnom aj v Skalke

24. novembra 2017 |  |

Počas predĺženého novembrového víkendu v Mútnom na severe Slovenska muži Slovanu začali odvetovú časť 2. ligy. Podľa trénera Petra Nôtu sa im proti súperovi KBT Turany darilo striedavo. Takzvaný šesťbodový zápas susedov z tabuľky bol od začiatku narušený. Na zápas sa totiž nedostavili delegovaní rozhodcovia, ale pripravili ho neskúsení hráči z iných družstiev.

„Od začiatku sa hralo vo vysokom nasadení, boli to súboje o každú loptičku,“ uviedol Nôta a ďalej dodal, že prevaha súpera počtom štrnástich hráčov na lavičke sa na ihrisku neprejavila. Ešte na začiatku tretej tretiny Slovanisti vyhrávali 8:7. Konečný výsledok ovplyvnilo vylúčenie Denisa Farkaša v šiestej minúte tretej tretiny. Podľa trénera zápas dohrali bez striedania s finálnym výsledkom 11:8. Prekvapením bol hráč Slovanu Andrej Bodor, ktorý sa po odmlke ukázal v dobrom svetle. Zápas sa odohral v zostave brankár Leonard Hlodák, hráči Martin Jakuba, Michal Radnóti, Lukáš Nôta, Andrej Bodor, Denis Farkaš a generál Franko

O dva dni neskôr sa Slovanisti opäť ocitli na zápase v Skalke proti súperovi FBK Zakamenné. Zápas skončil výsledkom 23:10 pre Slovanistov. Ako uviedol tréner zo začiatku zápas nebol taký jednoznačný, ako ukazuje výsledok. Hráči boli menej sústredení a od súpera získali viacero „lacných“ gólov, zatiaľ čo sa Slovanisti v prvých dvoch tretinách museli poriadne zapotiť, aby súperovi uštedrili zopár striel. Podľa trénera sa hráčom ťažko presadzovalo v prehustenej obrane súpera. Po druhej tretine si hráči povedali, že musia stiahnuť útočné krídla viac do obrany, aby mohli vykrývať obranný priestor. Pri prechode do útoku skúšali prihrávky z prvej, čím zrýchli hru a súperovi hráči často nevedeli kam skôr. Výsledok poslednej tretiny 14:0 v prospech Slovanistov hovorí za všetko. Na konte brankára Lea potešila nula na konci tretej tretiny, ktorý svojim výkonom, ako aj prístupom v tréningovom procese ukazuje, že je perspektívnym hráčom a o brankársky post sa v blízkej budúcnosti nemusíme obávať. V zápas ako brankár nastúpil Leonard Hlodák, hráči Pavol Rapčan, Michal Radnóti, Lukáš Nôta, Richard Totkovič, Jozef Alušík a generál Franko.