Slovanistky odohrali dva zápasy v oslabení

28. novembra 2017 | |  |

Slovanistky z Rimavskej Soboty sa uplynulý víkend postavili proti súperkám z Bratislavy. Išlo o prvé zápasy v tejto sezóne, ktoré odohrali bez Kristínky Čintalanovej, ktorá je na hosťovaní v Nemšovej. Okrem toho im naďalej chýba kapitánka týmu Miška Antalová, ktorá má pracovné povinnosti v Prahe. Ako pre Rimava.sk priblížil priebeh zápasu tajomník klubu Slovan Jozef Alušík, v úvode proti ŠK Lido Prírodovedec sa im darilo a tretiu tretinu dievčatá začali hrať s dvojgólovím náskokom. Tesne pred koncom kedy si mysleli, že sa už nič nemôže stať súperky využili príležitosť a začali znižovať. V závere sa dievčatám nedarilo presadiť. Dôvodom bolo časté vylúčenie na oboch stranách, ktoré malo na svedomí, že hráčky vypadli z tempa. Pred koncom zápasu Slovanistky doplatili na svoje chyby, ktoré vo svoj prospech využil súper a podarilo sa mu zabezpečiť dvojgólový náskok. V poslednej chvíli sa však presadila Deniska Uhrinová a dve minúty pred koncom zápasu s rozvahou zamierila Csériová a bolo vyrovnané. Zápas chcel do zdarného konca dotiahnuť novozložený druhý útok Kureková - Vaslíková - Janoštiaková, no súperky sa ich tlaku ubránili. Zápas skončil remízou 4:4.

Druhý zápas v sobotu odohrali Slovanistky proti FbO Florpédo. Súperky boli mladšie a behavejšie a však nie až tak kombinačne zdatné ako Lido. Dievčatá z Rimavskej Soboty sa dostávali do šancí, avšak problémom bolo ich zakončenie. V tretej tretine dráma zápasu vrcholila. Slovanistky opäť prehrávali a museli v samom závere otáčať, čo sa podarilo netradičným strelkyniam Aničke Kurekovej a Soni Šándrikovej. Zápas sa im napokon podarilo vyhrať s rozdielom jedného gólu 6:5.

Zostava Slovana: brankárky Schvarcová a Udvardyová, hráčky Šándriková, Ružičková, Uhrinová, Csériová, Janoštiaková, Kučeráková, Kureková, Mihályová a kapitánka Vaslíková.