Slovensko zvládlo prvý duel na MS, Bielorusko porazilo rozdielom triedy

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila vo svojom prvom zápase na Majstrovstvách sveta v Rige nad Bieloruskom 5:2. Do tabuľky si tak pripísali prvé tri body a po prvom hracom dni sú na prvom mieste.

Článok pokračuje pod reklamou

Základ úspechu položili hokejisti už v prvej tretine, kedy vyhrávali už 3:0. Premiérovým gólom na MS otvoril skóre Kristián Pospíšil už v štvrtej minúte zápasu. Ďalšie dva presné zásahy dokázali Slováci pridať v presilovej hre. V 10. minúte strelil gól Peter Cehlárik a v 12. krásnym gólom do ľavého horného rohu navýšil na 3:0 opäť Kristián Pospíšil.

V druhej tretine sa stav zápasu  nemenil, pribúdali len vylúčenia na oboch stranách. Úvod tretej tretiny priniesol opäť gól na našej strane, kedy úspešne zakončil svoju strelu Marek Hrivík. Následne na to sa dokázali prvýkrát v zápase presadiť aj Bielorusi, ktorí v priebehu jednej minúty vsietili našim dva góly. Bodku za celým zápasom dal Peter Cehlárik, ktorý v poslednej minúty uzavrel na 5:2 gólom do prázdnej brány.

Veľké prekvapenie priniesol druhý zápas, ktorý sa hral súbežne s tým našim. Výber Kanady prehral prvýkrát v histórii na Majstrovstvách sveta s hokejistami Lotyšska. Duel skončil 2:0 v prospech usporiadateľov turnaja.

Bielorusko - Slovensko 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)

Góly: 54. Stefanovič (S. Kosticyn), 55. Šarangovič - 4. Pospíšil (Nemec), 10. Cehlárik (Gernát, Studenič), 12. Pospíšil (Rosandič, Krištof), 46. Hrivík (Lantoši, Cehlárik), 60. Cehlárik (Grman)