No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA/ČACHTICE: Gemershooting opäť nesklamal

3. augusta 2019 |  | 

Uplynulý víkend patril streľbe. V Čachticiach sa uskutočnilo 1. kolo puškovej ligy 2019. Na súťaži pod názvom Gemershooting Rifle XI, ktorý usporiadal rimavskosobotský klub Arsenal SC, sa strieľalo na ôsmich parkúroch. Ako pre Rimava.sk uviedol riaditeľ preteku Tibor Figei, pretekári museli na parkúroch vystreliť minimálne 150-krát.

„Súťažilo sa v dvoch disciplínach, a to s otvorenými mieridlami (semi-auto standard ) a s optickými (semi-auto open). Prvého kola puškovej ligy sa zúčastnilo 88 strelcov. Prišli strelci z celého Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska. Taký počet strelcov je veľmi vysoký na klubovú puškovú súťaž (Level I), ale aj za posledné roky v puškovej lige. „Ja osobne som si tiež zastrieľal, zatrénoval. Napriek tomu, že sa mi zbraň pokazila, mi požičal slovenský reprezentant Janko P. svoju závodnú GP Formula 1. Bola to veľká zábava strieľať s takouto super zbraňou,” zhodnotil Figei, ktorý skončil na 6.mieste v kategórii Semi-auto standard s otvorenými mieridlami. „Gemershooting už na Slovensku má svoje meno a je to jediný puškový pretek, ktorý vydržal aspoň 10 rokov,“ poznamenal Figei.

Na druhý deň pokračovala súťaž pištoľovou časťou (Gemershooting Handgun 7), ktorej sa zúčastnilo až 104 strelcov, prevažne zo strednej Európy. Takisto sa strieľalo na ôsmich parkúroch. Strelci museli vystreliť taktiež minimálne 150-krát. Okrem tradičných divízií, ako sú production, standard, open, classic, sa strieľalo aj v čoraz populárnejšej divízii pod názvom PCC (pištoľová karabína), v ktorej sa zúčastnilo až 37 strelcov. „Na pištoľovom preteku sme si vytvorili rekord v rámci Gemershootingu, čo ma tiež veľmi teší, keďže sme pred 11 rokmi začali s puškou a pištoľ sa pridala len neskôr,“ pripomenul riaditeľ preteku.

Rimavskosobotský klub zastupovali na pištoľovom preteku Alexander Szabó a Martin Hollý. Prvý menovaný vyhral svoju divíziu (open) a ukázal, že to má ešte stále v rukách. Druhý menovaný skončil v najsilnejšej divízii (production) na veľmi peknom 6. mieste.

„S priebehom súťaže a aj s celkovou organizáciou som veľmi spokojný. Chcel by som poďakovať chalanom z domáceho klubu RDA za pomoc pri stavaní parkúrov a aj samotným rozhodcom, lepičom a pravdaže strelcom. Už teraz sa teším na budúci ročník, uzavrel Tibor Figei, ktorý počas obidvoch súťažných dní zastával funkciu riaditeľa preteku.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross