No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Strelec Arsenalu SC v Budapešti ostáva neprekonaný. Už po 19-ty krát získal prezidentskú medailu

Strelci klubu Arsenal SC Rimavská Sobota majú za sebou ďalší úspešný víkend, tentokrát v Budapešti. Medzinárodného preteku Shooting Masters All Division úrovne Level 3 sa zúčastnili v konkurencii 150 pretekárov z rôznych krajín Európy. „Bola tu aj silná skupina strelcov z Izraela,“ priblížil pre Rimava.sk predseda Arsenal Shooting Club Alexander Szabó. Ako spomenul, začali za daždivého a veterného počasia, ktoré sa ku koncu víkendu zlepšovalo.

Z piatich zástupcov sa najviac darilo práve spomínanému predsedovi klubu Alexandrovi Szabóovi, ktorý sa umiestnil v divízii Open, kategória Senior, na prvom mieste. „Vyhral som už v poradí 19-tu prezidentskú medailu,“ doplnil Szabó, podľa ktorého celý pretek prebiehal na veľmi vysokej úrovni, ako aj streleckej tak aj po organizačnej stránke domáceho klubu Shooting Masters. Zároveň dodal, že ide o medailu, ktorú dáva svetová organizácia na významné medzinárodné preteky a vyhrať ju môže len jeden. „Dostáva ju len víťaz vo svojej divízii. Posielajú ju z Kanady a je pozlátená,“ zhodnotil.

V divízii Standard sa z rimavskosobotského klubu umiestnil na 7. mieste Stanislav Grubiak z Košíc. „Naša nová nádejná strelkyňa Zuzana Botková zo Štúrova sa umiestnila na peknom 4. mieste v Divízii Standard Lady,“ doplnil Szabó, * podĺa ktorého v divízii Standard Lady ďalšia členka Arsenal SC Csilla Drenková z Komárna umiestnila na krásnom treťom mieste a v divizii Standard na 6. mieste aj člen z Maďarska Zoltán Sajgó.

Súčasťou preteku bolo aj predvádzanie nových športových pištolí izraelskej značky Bul. Strelcov prišiel pozrieť aj sithský veľmajster Lord Darth Vader. „Tiež uznal našu šikovnosť v narábaní s pištoľou. Hoci sa vyjadril, že on uprednostňuje radšej svetelný meč,“ dodal s úsmevom predseda Arsenal SC Rimavská Sobota, ktorý združuje členov z celého Slovenska.

* Doplnené o 21:48 hod.

Správa bola aktualizovaná o ďalších dvoch členov streleckého klubu.
Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross