No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Strelec Tibor Figei si z Majstrovstiev Maďarska v Rapidshootingu odnášal tretí titul

Strelec Tibor Figei, člen rimavskosobotského klubu Arsenal SC, sa minulý víkend zúčastnil Majstrovstiev Maďarska v Rapidshootingu. Pretek sa uskutočnil na otvorenej strelnici vo Verőce, bol vypísaný na šesť parkúrov a 60 rán. Súťažilo sa v pištoľových, puškových a brokových divíziách. Strelec z Rimavskej Soboty si domov priniesol zlatú medailu z brokovej divízii standard manual (brokovnica pumpa). Ako Figei uviedol, na záver sezóny je to veľmi dobrý výsledok. „Je to náročné na rýchlosť a aj presnosť. Hlavne, keď ide o stotiny a desatiny sekundy,“ poznamenal a dodal, že po rokoch 2011, 2013 je to už jeho tretie víťazstvo na Majstrovstvách Maďarska.

Podľa jeho slov tentoraz strieľali na kovové terče vo vzdialenosti 10-12 metrov. V jeho divízii štartovalo 12 strelcov. Ako zároveň priblížil, Rapidshooting je súťaž, kde sa každý parkúr strieľa päťkrát, štyri najlepšie výsledky sa počítajú do hodnotenia. Pištoľové a puškové disciplíny sa strieľali na papierové, brokové na kovové terče.

Figeia čaká ešte v polovici októbra posledné kolo puškovej ligy v Čachticiach, kde bude zastávať aj funkciu hlavného rozhodcu.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross