No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Stupeň víťazov na Falcon Chanbara Open patril aj našim pretekárom

6. marca 2019 | |  | | |

Uplynulý víkend sa uskutočnilo v Rimavskej Sobote 1. kolo Chanbara ligy 2019 pod názvom Falcon Chanbara Open. Zúčastnili sa na ňom športovci z Trenčína, Košíc a Rimavskej Soboty. Pod slabšou účasťou sa podpísalo chrípkové obdobie. Napriek tomu sa pretek niesol vo veľmi priateľskej atmosfére. Boli otvorené kategórie detí: 6 až 9-roční, 10 až 13-roční a kategória dospelých (seniori muži a ženy).

Pretekov sa zúčastnil aj prezident slovenskej asociácie (SACHAN) Boris Lieskovský st. a reprezentačný tréner Slovenska Tibor Figei, ktorý zastával aj funkciu riaditeľa pretekov. Súťažilo sa v nasledovných disciplínach: krátky meč, dlhý meč jednoruč, dlhý meč obojruč, krátky meč a štít, kombinácia dvoch mečov, bo a kopia. Takisto sa súťažilo aj v súbornom cvičení kihon dosa (kata).

V kategórii deti 6-9-roční sa najviac darilo Rimavskosoboťanovi Lukášovi Kurekovi, ktorý si vybojoval 3 zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu. Darilo sa aj ostatným Soboťanom. Samko Gonda získal 3 strieborné a jednu bronzovú medailu. Matej Gregorec dve zlaté a jednu bronzovú a František Bohó zakončil súťaž s jednou striebornou a bronzovou medailou. V tejto kategórii nastúpil aj domáci Benjamin Albert, ktorý vyhral niekoľko zápasov, ale na medailu to bohužiaľ tentoraz nestačilo.

V kategórii 10-13-ročných sa najviac darilo slovenskému reprezentantovi Lukášovi Kurekovi (najlepší chanbarista minulej sezóny), ktorý získal dve zlaté, jednu striebornú medailu a aj absolútny titul šampióna tzv. Grandšampióna v detských kategóriách. Vo veľmi dobrom svetle sa ukázal aj ďalší slovenský reprezentant Tomáš Kuvik, ktorý si vybojoval celkom jednu zlatú, striebornú a 3 bronzové medaily. V tejto kategórii nastúpil aj Michal György, ktorý taktiež vyhral niekoľko zápasov, ale na medailu to nestačilo. Bronzová medailistka z nedávnych Majstrovstiev sveta Laura Dávidová neštartovala zo zdravotných dôvodov.

V seniorskej kategórii (mužov a žien) si počínala veľmi dobre Tereza Ďuricová, ktorá získala dve strieborné a jednu bronzovú medailu, napriek tomu, že mala zdravotné problémy s kolenom. Najviac sa darilo v tejto kategórii slovenskému reprezentantovi Tiborovi Figeimu, ktorý získal 4 zlaté a jednu striebornú medailu a pridal aj dva tituly Grandšampióna (absolútneho šampióna) v bojových disciplínach (datotsu) a v súborných cvičeniach (kihon dosa-kata).

„Preteky prebehli vo veľmi dobrej atmosfére, deti aj dospelí si po niekoľkých mesiacoch opäť zazápasili. O mesiac bude 2. kolo ligy v Trenčíne. Vrcholom jesennej časti sezóny budú Majstrovstvá Európy v Bielorusku v máji, kde by sa mali Falconisti predstaviť,“ uzavrel reprezentačný tréner Tibor Figei.

Zdroj a Foto: Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross