No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Štyria mladí rimavskosoboťania začínajú podobne ako Sagan

detska-tour-0Vďaka športovému projektu Detská tour Petra Sagana môžu deti ukázať svoje cyklistické schopnosti a zmerať si sily s rovesníkmi z celého Slovenska. Ide o cyklistické podujatie zamerané na deti od 3 do 14 rokov, ktorého riaditeľom je Peter Zánický – mládežnícky tréner tohto úspešného slovenského cyklistu. Každé kolo sa koná v inom meste.

Pravidelne sa pretekov zúčastňujú aj štyria rimavskosoboťania Michal Šiminský, Filip Kováč a súrodenci Andrej a Dominika Hrivnákovci. Samotným úspechom je získavanie bodov, pričom v priebežnom poradí po 6. kole Michal Šiminský vedie vo svojej skupine a Dominika Hrivnáková sa nachádza na skvelej 5. priečke v kategórii Mikro - dievčatá. Všetci súťažia v spoločných dresoch, ktoré im poskytol ich sponzor TeatrO, od ktorého dostal Filip Kováč aj sponzorský bicykel na preteky. „Robím to preto, lebo je správne pomôcť tým, ktorí niečo chcú robiť a byť v tom dobrí. Hlavne deti je potrebné motivovať, motivácia a veľké ciele sú najlepšou cestou k úspešnosti aj v dospelosti,“ uviedol pre Rimava.sk rimavskosobotský podnikateľ Radovan Ceglédy.

Súťaží sa podľa vekových kategórií po nenáročných terénoch ako lúky, lesné cesty či ihriská. Na konci každej etapy získajú výhercovia v každej kategórii dresy ako na Tour de France a samozrejme nechýbajú ani hodnotné ceny. Rodičia môžu so svojimi deťmi stráviť celý deň v príjemnom prostredí a zároveň si s nimi môžu aj zasúťažiť, prípadne im fandiť priamo pri trati. Na podujatiach sa nachádza mnoho výstavných stánkov, súčasťou sú aj detské divadelné predstavenia či rôzne atrakcie.

Tretieho kola vo Svätom Jure sa 1. mája zúčastnil aj samotný Peter Sagan, ktorý etapu štartoval spolu s deťmi. Podľa slov jedného z rodičov, Radovana Kováča, bolo pre deti skvelým zážitkom stretnúť sa s ním naživo. Pravdepodobne najväčšie zastúpenie mali cyklisti z okresu na pretekoch v neďalekom Lučenci. Deti majú už šesť etáp za sebou a čakajú ich ešte tri ďalšie, ktoré sa budú konať v priebehu augusta a septembra vo Svite, Makove a Súľove.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Ladislav Hrivnák


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross