Taekwondisti z Falconu si z medzinárodného turnaja priniesli dvadsaťštyri medailí

29. novembra 2019 | |  |

Cez víkend 16. a 17. novembra sa uskutočnil 13. ročník medzinárodného turnaja v taekwonde pod názvom ILYO CUP 2019. V sobotu 16. novembra sa súťažilo v kyorugi (zápas). Za náš klub sa súťaže zúčastnilo 12 zápasníkov.

Zlaté medaily si odniesli Tomáš Kuvik, Marek Spodniak, Veronika Spodniaková a Martin Láni. Strieborné medaily vybojovali Sarah Sarvašová, Oliver Fékeshazy, Alex Rapčan. Bronzovú medailu obsadil Lukáš Kurek.

Cenné skúsenosti zbierali Milan Láni, Adrián Mag, Benjamín Šuchora a Marek Bitala. Veronika Spodniaková bola vyhodnotená ako najlepší juniorský zápasník turnaja. Falcon Rimavská Sobota sa umiestnil na peknom 6. mieste spomedzi 21 klubov. Na turnaji nás zastupoval aj rozhodca Peter Kojnok.

V nedeľu 17. novembra súťaž pokračovala v zostavách - poomsae, a v šikovnosti a zručnosti Agility & kick. Za náš klub v poomsae nastúpilo 9 súťažiacich a 11 v agility a kick.

Poomsae:
Zlaté medaily si odniesli Tomáš Kuvik, Adrián Mag. Strieborné medaily vybojovali Dominik Kuvik, Leonard Demeter. Na bronzovom mieste skončili Alex Rapčan a Marek Bitala.

V poomsea dvojiciach nastúpili Leonard Demeter a Marek Bitala, ktorí získali zlato. V poomsea trojiciach nás reprezentovali Leonard Demeter, Marek Bitala a Adrián Mag, ktorí si taktiež odniesli zlaté medaily.

V kategórii parapoomsea nás reprezentoval Roman Farkaš, ktorý získal zlatú medailu. Prvýkrát nás reprezentovali v freestyle poomsae Milan Láni a Sarah Sarvašová, ktorí si zaslúžene odniesli zlaté medaily. Celkovo sa klub Falcon spomedzi 10 klubov umiestnil na pohárovom 3. mieste.

Za náš klub sa zúčastnili turnaja aj rozhodcovia manželia Bitalovci a rozhodcovskú premiéru si užil aj Dominik Kuvik.

Agility & kick
Zlato: Roman Farkaš, Alex Rapčan, Milan Láni
Striebro: Marek Bitala, Sarah Sarvašová
Bronz: Adrián Mag.

Chcem sa poďakovať trénerom Miroslavovi Bitalovi a Viktórii Bitalovej, ktorí členov klubu na tomto turnaji sprevádzali. Za pomoc a podporu pri tomto náročnom víkende ďakujeme našim úžasným rodičom. Bez Vás by to nešlo. V mene klubu Falcon ďakujeme mestu Rimavská Sobota a sponzorom za podporu turnaja.

Zdroj a Foto: Róbert Kuvik