No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TAEKWONDO: Falconisti okrem skúseností doniesli z turnaja v Ľubľane aj cenný kov

6. marca 2020 | |  | 

V sobotu 22. februára sa zúčastnili dvaja zápasníci klubu Falcon Taekwondo Rimavská Sobota prvého tohtoročného G 1 turnaja v Ľubľane, hlavnom meste Slovinska. Na turnaji bolo takmer 800 súťažiacich z 125 klubov a 24 štátov Európy a Ázie.

Naša Slovenská reprezentantka Veronika Spodniaková po výbornom vyhratom osemfinálovom zápase podľahla vo štvrťfinále len o dva body svojej súperke z Talianska, čo je veľmi tesný výsledok a tak skončila na peknom piato mieste.

Tomáš Kuvik nastúpil na svoj prvý G 1 turnaj vo svojej zápasníckej kariére. Žreb ho rovno posunul do semifinále, kde sa mu podarilo získať okrem cenných skúsenosti aj bronzovú medailu. Vysoká úroveň tohto G 1 turnaja preverila schopnosti a stupeň zvládnutia prípravy našich zápasníkov. Pod vedením trénerov Miroslava Bitalu a Viktórii Bitalovej budú naši falconisti pokračovať v príprave a v nastúpenom trende, tak aby sa výsledky ešte viac zlepšili. Ďalší veľký G 1 turnaj pre našich bojovníkov bude 30 – 31. mája v Innsbrucku, Rakúsko. Obom gratulujeme k ich výkonom a ďakujeme za ďalšie medaily, ktoré poputujú na Slovensko a do Rimavskej Soboty.

Zdroj a Foto: Róbert Kuvik


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross