No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TAEKWONDO: Falconisti z turnaja v Prahe neodchádzali naprázdno

14. marca 2018 | |  | | | |

Čerstvý držiteľ a obhajca titulu najúspešnejší kolektív okresu Rimavská Sobota a Revúca pre rok 2016/2017 sa uplynulú sobotu vybral do hlavného mesta Českej republiky, Prahy. Uskutočnil sa tam medzinárodný turnaj v Taekwondo WT pod názvom Cobra Cup 2018. Na turnaji sa zúčastnilo 250 pretekárov z 3 štátov a 22 klubov. „Za Falcon nastúpilo 11 bojovníkov, ktorí podali perfektné výkony a bojovali až do poslednej sekundy svojich zápasov,“ uviedol pre Rimava.sk tréner a predseda klubu Falcon, Jaroslav Dóbi.

Podľa jeho slov celkovo v Prahe získali 3x zlato, 4x striebro, 2x bronz a jedno 5. miesto. „Na turnaji neboli elektronické prilby, ale obyčajné, čo nás trochu prekvapilo. Elektronické prilby sú jednoznačne objektívnejšie a preto sme s niektorými uznanými technikami na hlavu nie veľmi súhlasili,“ priblížil a dodal, že cieľom trénerov je znížiť podiel strieborných medailí.

„Ako tréner však musím podotknúť, že v Prahe sme získali síce 4 striebra, ale všetky po vybojovanom semifinálovom zápase a v samotnom finále to bol boj až do poslednej sekundy. Prehry boli len veľmi tesné, 1 až 2 body. Preto hodnotíme výkony na turnaji na jednotku a nedostatky sa budeme snažiť čo najskôr na zverencoch odstrániť,“ poznamenal Dóbi, ktorý Falconistov na turnaji sprevádzal aj s niektorými rodičmi či súrodencami. Najbližšie Falcon čaká turnaj TNT cup v Rakúsku, na ktorý vycestujú už túto sobotu, 17. marca. Ako Dóbi podotkol, tento turnaj je pre nováčikov a tak berú aj zápasníkov, ktorí prvýkrát vyskúšajú atmosféru zahraničia.

Výsledky:

Kategória Pupills:
Matúš Ďurica 2. miesto
Lukáš Kurek 2. miesto
Damien Pavel Frgolec 3. miesto

Kategória Cadets:
Riško Laššák 3. miesto
Tomáš Kuvik 3. miesto
Sarah Sarvašová 2. miesto

Kategória Juniors:
Karla Mravcová 1. miesto
Lucka Laššáková 1. miesto
Terezka Ďuricová 1. miesto
Vaneska Ádamová 2. miesto
Veronika Spodniaková 5. miesto

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jaroslav Dóbi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross