No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TAEKWONDO: Majstrovstvá Európy Juniorov mal zastúpenie aj Falcon

perex-falconLotyšské mesto Daugavpils bolo koncom októbra dejiskom majstrovstiev Európy juniorov v taekwondo. V modernej novej hale Olympijské centrum Daugavpils, sa od 21 do 25. októbra stretlo 448 pretekárov zo 45 krajín Európy. Tohto podujatia sa zúčastnil aj Slovenský národný tím, medzi ktorými mal zastúpenie aj rimavskosobotský klub Falcon. Rimava.sk o tom informoval hlavný tréner klubu Falcon a asistent slovenskej reprezentácie Peter Úrek.

Podľa jeho slov sa na turnaji medzi pretekármi z košických klubov a klubu zo Sniny predstavil ako jediný zástupca Falconu Marek Úrek. Ako poznamenal tréner, Marek nastúpil v kategórii do 73 kilogramov.

„Do bojov sa zapojil v sobotu, kedy vo svojej kategórii nastúpil na ôsmy zápas s Cyperčanom Kyriakou Giorgos. V prvých dvoch kolách bol zápas vyrovnaný pre obidvoch, no nakoniec skúsenejší súper mal v skóre navrch. Po treťom kole hral výsledok v pomere 6:12 v prospech súpera,“ priblížil Úrek priebeh zápasu.

Ako ďalej uviedol Marekovi sa nepodarilo vybojovať prvé vyraďovacie kolo. „Treba však opomenúť, že pre Mareka bola už len nominácia na tento turnaj úspechom v jeho doterajšej športovej kariére,“ podotkol Úrek a dodal, že za slovenský tím sa nikomu nepodarilo prebojovať do ďalšieho postupového kola.

„Všetci reprezentanti však nazbierali veľké skúsenosti, ktoré určite využijú v ďalších nastávajúcich súťažiach,“ uzavrel.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross