No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falcon sa vrátil do Prahy. Matúš Babala získal svoje prvé zlato

26. marca 2014 |  | |

Falcon PrahaFalcon TKD klub Rimavská Sobota sa po skúsenosti s dobre organizovaným turnajom z novembra 2013 opäť vybral do hlavného mesta Českej republiky. Tento krát sme sa zúčastnili turnaja pod názvom Kobra Cup 2014, ktorý organizoval domáci klub Kobra - Dojang Prague.
Turnaja sa zúčastnilo 297 zápasníkov z Českej republiky a okolitých štátov ako Poľsko a Slovensko. Turnaje v Prahe patria medzi tie náročnejšie nakoľko toto mesto priláka aj zápasníkov, ktorí bežne nechodia na turnaje a tým pádom konkurencia narastá.

Z Falcon TKD klub Rimavská Sobota sa turnaja zúčastnili ôsmi členovia, ktorí získali tri zlaté, štyri bronzové a jednu striebornú medailu. Ako prvý nastúpil do bojov Matej Furman (kat. žiaci B – 30 kg), ktorý bojoval o postup do finále, vytvoril si úvodný bodový náskok, ale súper sa bodovo dotiahol a po veľkom boji nedokázal udržať vedenie, do finále nepostúpil a skončil na peknom 3. mieste. Druhým doslova drakom na tatami bol Matúš Babala (kat.žiaci B – 40 kg), ktorý o postup do finále zabojoval na výbornú, s prehľadom vyhral a postúpil do finále. Vo finále mal náročný boj, kde ho súper niekoľkokrát zákerne trafil do oblasti genitálií. Vyzeralo to na odstúpenie ale motivácia vyhrať bola silnejšia, zaprel sa a zápas dotiahol do víťazného konca. Získal svoje prvé zlato!

Karla Mravcová (kat. kadeti B -47 kg) bojovala vo finále o zlato. Pravidelná účasť na turnajoch, nazbierané skúsenosti sa jej zúročili a prvenstvo potvrdila. Druhým Kadetom bol Marek Úrek (kat. kadeti A +65 kg), ktorý mal v zápasení ročnú prestávku a v súčasnosti sa vracia do zápasového kolotoča. Bojoval vo finále, kde po náročnom boji hlavne z pohľadu kondície potvrdil svoje kvality, vyhral a odniesol si zlato.

Posledným Kadetom ktorý v Prahe nastúpil bol Giovanni Slanec (kat. kadeti -41 kg ), ktorý sa musel už tradične pobiť o postup do finále. Do zápasu nastúpil so zámerom vyhrať. Celý súboj boj vyrovnaný, zlom nastal v strede zápasu, kde mu neuznali rozhodcovia kop na hlavu. Tým pádom nezískal bodovú rezervu a nakoniec prehral veľmi tesne ( 4:5 ) do finále nepostúpil a získal tak 3. miesto. Za seniorov nastúpili traja členovia, ako prvý bol Pavel Lancko (kat. seniori A -68 kg ), ktorý do prípravy dal všetko. Počas prípravy zámerne zišiel o jednu váhovú kategóriu nižšie, aby zistil, ako sa mu v tejto kategórii bude dariť. Do súboja nastúpil s veľkým odhodlaním, zápas bol vyrovnaný, ale zápasnícka vyspelosť a skúsenosť súpera s majstrovským stupňom mu nedopriala vyhrať, do finále nepostúpil a umiestnil sa na konečnom 3.mieste.

Neskôr nastúpil na tatami Jaroslav Dóbi (kat. senior A + 87 kg ), ktorý mal tiež odhodlanie do finále postúpiť, ale pretrvávajúca nádcha a zápal dýchacích ciest mu nedovolili podať výkon, aký si predstavoval. Na zápas nastúpil, bojoval a rozdielom niekoľkých bodov nakoniec prehral a skončil na 3. mieste. Ako posledný za Falcon nastúpil Peter Kojnok (kat. senior B -80 kg ), ktorý v zápase o postup do finále zabral na plno, v ťažkom boji, kde si v druhom kole vážne zranil členok zápas so sebazaprením dokončil, postúpil do finále. Pred finále sa podrobil lekárskej kontrole členka. Nakoniec mu lekár neodporučil a stav členka nedovolil nastúpiť na finálový zápas a tak sa umiestnil na peknom 2.mieste.

[nggallery id=1342]

Rimava.sk informoval Jaroslav Dóbi, Falcon TKD klub Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross