No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falcon sa zúčastnil turnaja Bratislava Open 2013

8. apríla 2013 |  | |

V sobotu, 6. apríla, sa v Bratislave konalo 1.kolo ligy Taekwondo WTF 2013, ktoré bolo otvoreným kolom aj pre kluby z iných štátov. Ako ďalej Rimava.sk informoval asistent trénera Jaroslav Dóbi, do Bratislavy sa podarilo prilákať viac než 400 pretekárov v zastúpení 40 klubov zo 14 krajín EU a sveta. „Za Falcon TKD klub Rimavská Sobota nastúpili piati pretekári, ktorí k turnaju pristúpili zodpovedne a poctivo sa naň pripravovali,“ uviedol Dóbi, ktorý nastúpil za seniorov vo váhe +87 kg „A“. Dostal sa až do finále, tam však prehral s Českým pretekárom z SCM Praha o tri body a získal tak 2. miesto. Druhým seniorom bol Róbert Kohárik (kat. – 68 kg) „B“, ktorý dostal v prvom kole o hlavu vyššieho zápasníka z Black Tiger TKD klub Snina a nepodarilo sa mu ho premôcť, umiestnil sa na 4. mieste.

Zvyšní traja pretekári boli zástupcovia detí. Ako prvý nastúpil Matúš Babala (kat. -34 kg) „B“. V prvom kole sa mu podľa Dóbiho s prehľadom podarilo zvíťaziť ale v druhom kole už na súpera nestačil a skončil celkovo na 3. mieste. Ďalším zápasníkom bol Matej Furman (kat.– 26 kg) „B“. Ten sa zúčastnil súťaže prvýkrát a hneď sa mu podarilo skončiť na peknom 2.mieste. Poslednou zástupkyňou bola Karla Mravcová (kat. -46 kg) „B“. „Aj po prekonaní virózy tesne pred turnajom nastúpila, zabojovala a celkovo skončila na 3.mieste,“ doplnil Dóbi. Ako ďalej poznamenal, trocha ich mrzí, že na tak kvalitnom turnaji nemohli mať viac zástupcov nakoľko viacerých členov klubu zastihla choroba, prípadne zranenie.

Na turnaji členov klubu sprevádzal hlavný tréner Peter Úrek, pravou rukou mu bol rodič T. Mravec. „Veľkou podporou boli aj rodičia, ktorí vycestovali za svojimi ratolesťami,“ uzavrel Dóbi. Súťaž organizoval Bratislavský klub „RYONG Tkd“ pod názvom „Bratislava Open 2013“.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross