No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconisti na Majstrovstvách Sveta detí do 13 rokov v Nemecku

16. februára 2013 |  | 

V nemeckom Sindelfingene pri Stuttgarte sa uskutočnil v dňoch 2.-3. februára 1. World Children Taekwondo Championships usporiadaný Svetovou detskou Taekwondo úniou. Tento turnaj má vlastne tradíciu takmer 20 rokov, v roku 1994 sa uskutočnil prvýkrát pod názvom International Children s Championship. Zúčastňuje sa ho pravidelne viac ako 25 krajín sveta vrátane Ameriky, Kórei a samozrejme Slovenska. Domáci klub Falcon tkd RS sa zúčastnil spolu s jedným košickým Taekwondo klubom, v počte traja reprezentanti. Marek Úrek, Giovanni Slanec a Karolína Mravcová reprezentovali v kategórii zápas s tým že Karolína reprezentovala aj v predvádzaní foriem (poomsae).

Najväčší úspech zožal Úrek ml., ktorému sa v bojoch v kategórii A (od modrého pása po majstrovské) -61kg podarilo získať 2. miesto a vlastne titul Vicemajster Sveta do 13r. V prvom kole takticky vyradil súpera zo Švédska a v druhom tesne prehral s Grékom 8:9. Mravcová zazápasila so súperkou z Rakúska v kategórii B ( po zeleno-modrý pás) -47kg, no skončila s prehrou zo značným bodovým rozdielom. Súperka bola značne „vyzápasená“ teda skúsenejšia. K. Mravcová si však veľmi dobre počínala v disciplíne poomsae. V skupine ôsmich dievčat vo veku od 11 -13r. získala pekné 5. miesto, no mohla snáď skončiť aj na 3. napriek určitým organizačným nedorozumeniam a nakoniec snáď aj nepriazni rozhodcov sa tak nestalo.. Veľkú šancu mal uspieť aj náš G. Slanec v kategórii B -37kg no v silnej konkurencii súperov neuspel. Na štvordňovej klubovej akcii doprevádzali rimavskosobotský team hlavný tréner P. Úrek a rodič T. Mravec.

 


Z medzinárodného turnaja si Úrek a Slanec si priniesli zlato


Koncom minulého roka, 14.novembra, sa v Košiciach zúčastnili taekwodisti z Rimavskej Soboty medzinárodného turnaja ILYO CUP 2012. Tento turnaj je orientovaný len na súťaženie v športovom zápase Taekwondo WTF.
Výsledky:
Matúš Babala, žiaci do 33kg, 3.miesto
Karolína Mravcová, žiačky do 50kg, 3.miesto
Peter Lancko, seniori do 68kg, 3.miesto
Pavel Lancko, seniori do 80kg, 3.miesto
Jaroslav Dóbi, seniori nad 80kg, 2.miesto
Marek Úrek, kadeti do 61kg, 1.miesto
Giovanni Slanec, žiaci do 36kg, 1.miesto
Róbert Kohárik, seniori do 68kg, bez umiestnenia.

 

 

 

Karolína Mravcová a Marek Úrek majstrami Slovenska

Koncom miunlého roka, 8. decembra, sa uskutočnili v Snine Majstrovstvá Slovenskej Republiky SA TKD WTF. Na majstrovstvách sa zúčastnili deviati reprezentanti klubu. Súťažilo sa v oboch disciplínach tkd wtf, poomsae aj športový zápas.
Výsledky:
Peter Kojnok, senior do 74kg, 3.miesto
Lukáš Odler, juniori nad 78kg, 3.miesto
Ronald Szapáry, juniori do 68kg, 3.miesto
Jaroslav Dóbi, senior nad 87kg, 2.miesto
Pavel lancko, seniori do 74kg, 2.miesto
Peter Lancko, juniori do 68kg, 2.miesto
Giovanni Slanec, žiaci do 39kg, 2.miesto
Karolína Mravcová, žiačky do 42kg, 1.miesto (Majsterka Slovenska)
Marek Úrek, kadeti do61kg, 1.miesto (Majster Slovenska), obhajca titulu z rokov 2011, 2010

Na Majstrovstvách Slovenska zápasia všetci v kategórii „A“ teda bez rozdielu technického stupňa, v disciplíne poomsae len kategórii „A“ (od modrého pása). Chcel by som sa taktiež zmieniť o našom seniorovi J. Dóbimu, ktorý prišiel do klubu FALCON TKD RS v apríli 2012, po takmer 11 rokoch vo veku 33 rokov. V minulosti od r. 1994 trénoval v „starom“ rimavskosobotskom Taekwondo klube spolu s hlavným trénerom Petrom Úrekom. Po siedmich mesiacoch tréningov v klube sa opäť ešte snaží reprezentovať „nový“ klub na súťažiach v športovom zápase...

[nggallery id=927]


Zdroj: Peter Úrek - tréner Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota (redakčne upravené)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross