Falconisti prekonali svoje ďalšie klubové rekordy

17. mája 2017 |  |

Rimavskosobotskí taekwondisti Falconu opäť zaznamenali svoje ďalšie klubové rekordy. Bojovnými výkonmi na turnaji pod názvom CASSOVIA OPEN 2017, ktorý bol zároveň aj tretím kolom Slovenskej ligy v TAEKWONDE, získali viac ako sto bodov. Zisk 3.miesta v Košiciach je tak pre nich novým klubovým rekordom. Ako Rimava.sk ďalej informoval predseda klubu Falcon v Rimavskej Sobote Jaroslav Dóbi, na treťom mieste sú teraz s výrazným náskokom 37 bodov od 4. miesta. Na turnaji sa počas uplynulého víkendu zúčastnilo vyše 200 pretekárov z 22 klubov a ôsmich štátov. „Konkurencia v niektorých kategóriách bola náročná, ale Falconisti si poradili na jednotku,“ zhodnotil predseda klubu, ktorý reprezentovalo až 23 členov, čím vytvorili ďalší klubový rekord. „Bola to zatiaľ najväčšia výprava na turnaji. Spolu s rodičmi sme tvorili celkom peknú kôpku,“ dodal Dóbi.

Na turnaji sa súťažilo v športovom zápase „KYORUGI“ a v predvádzaní „POOMSAE“. Falconisti nastúpili na obidve disciplíny, ale zatiaľ prevládal športový zápas. Podľa Dóbiho je však v klube cieľom rozbehnúť aj súťaženie v predvádzaní „POOMSAE“. „Zatiaľ nám ostáva len poďakovať Falconáčkam, že našli odvahu nastúpiť a zabojovať v neľahkej konkurencii,“ uviedol Dóbi a dodal, že 2. miesto získala Karolina Mravcová a 5. miesto Lucka Laššáková a Laura Dávidová.
Celkovo tak na turnaji v športovom zápase získali 9 x zlato, 11 x striebro, 1 x bronz a 1 x 5.miesto. V predvádzaní foriem to bolo 1 x striebro a 2 x 5 miesto.

Na turnaj sa podľa neho odvážili ísť nováčikovia, menej skúsení zápasníci, ale aj skúsení zápasníci. „Prvé dve skupiny si počínali veľmi dobre, nováčikovia, ale aj menej skúsení zápasníci ukázali bojovnosť a hlavne pevné základy, na ktorých tréneri Falconu môžu zakladať ich športovú kariéru. Naši skúsení bojovníci samozrejme ukázali svoje kvality aj keď niektorí nemali svoj deň,“ zhodnotil predseda klubu, ktorý išiel svojim zverencom príkladom a získal zlatú medailu. Rovnako tak ho vo svojich kategóriách nasledovali aj ďalší taekwondisti Falconu Oliver Adam, Ján Mičko, Matúš Ďurica, Damien Frgolec, Viktória Iždinská, Lucka Laššáková, Sarah Sarvašová a Veronika Spodniakova.

Druhú miesto a striebornú medailu získala Karolina Mravcová, Giovanni Slanec, Kornélia Czeneová, Terezka Ďuricová, Peter Fehér, Miroslav Frgolec, Tomáš Kuvik, Michal Matúška, Lea Szekerová, Pavol Vorlíček a Denis Vorlíček. Bronzovú medailu získal Milan Lani. V poradí piate miesto obsadil Lukáš Kurek.

„Na záver sa chceme poďakovať rodičom za skvelú atmosféru, ktorú vytvorili počas turnaja, Falconistom za perfektné výkony a samozrejme aj partnerom, ktorí podporujú FALCON,“ uzavrel predseda klubu.

Zdroj: Rimava.sk