No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falconisti priniesli medaily spoza hraníc Slovenska

10. júna 2013 |  | 
Karolína Mravcová

Karolína Mravcová

V sobotu, 8. júna, sa v kúpeľnom mestečku Krynica – Zdroj v Poľsku konal juniorský turnaj v Taekwondo WTF pod názvom „PUCHAR ARCUSA 2013“. Turnaja sa zúčastnili okrem domácich klubov aj tri slovenské kluby a jeden český klub, čo dávalo turnaju medzinárodný charakter. Ako ďalej informoval asistent hlavného trénera Falcon TKD klubu RS Jaroslav Dóbi, turnaja sa zúčastnili na základe predošlých dobrých skúseností z jesene 2012. „Tentokrát klub reprezentovali štyria mladí členovia klubu, ktorí na „tatami“ opäť nechali srdcia,“ uviedol Dóbi, ktorý pretekárov na turnaji sprevádzal s Pavlom Lanckom a Petrom Kojnokom. “Gratulujeme pretekárom a ďakujeme prítomným rodičom za podporu počas celého turnaja,“ doplnil.

Podľa Dóbiho ako prvá hneď ráno nastúpila Karolína Mravcová v predvádzaní súborných cvičení „ Poomsae“ v kat. ( 6 – 1 Kup ), kde zabojovala a v konkurencii deviatich pretekárov po malej chybičke jej prvé miesto ušlo len o chlp. Umiestnila sa na konečnom 2. mieste. Neskôr nastúpila na zápas v kategórii žiaci -42 kg „B“, kde sa jej darilo vynikajúco a umiestnila sa na 1. mieste.

Druhou ženskou zástupkyňou bola Vanesa Ádámová, ktorá si v zápase v kategórii žiaci -30 kg „B“ vybojovala 2. miesto, kde jej už v druhom zápase vo finále nestačili sily na súperku.
Po prvýkrát išiel klub reprezentovať aj Daniel Szőke kategória žiaci -38 kg „B“, ktorý si vo svojom prvom zápase, kde boli povolené techniky aj na hlavu, počínal výborne hlavne v prvom kole. Neskôr mu už sily nestačili na výhru a tak nepostúpil do boja o medaily a umiestnil sa na peknom 5.mieste. Daniel získal cennú skúsenosť a tréneri prehľad o tom, na čom musia popracovať do ďalších bojov.

Najstarším juniorom na turnaji bol Dávid Kurák kat. juniori -63 kg „B“, ktorý prvý zápas prešiel hladko, v druhom nás držal v napätí „remízou“ doslova až do poslednej sekundy, kedy sa mu podarilo urobiť techniku na hlavu a tým pádom postúpil do finále. Vo finále sa postaral znova o napínavý zápas, bojoval až do konca, ale menšie zranenie a sily mu už nestačili na technicky vyspelejšieho zápasníka z kat. „A“ a umiestnil sa na peknom 2. mieste.
„Za výborné výsledky na turnaji nás organizátor vyhlásil a odmenil udelením diplomu za 7. najúspešnejší klub na turnaji,“ povedal Dóbi.

01

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross