No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Majstrovstvách Malopoľska bodovali aj rimavskosobotskí teakwondisti

10. októbra 2013 |  | |

falcon a PolskuFalcon TKD klub RS sa cez víkend predstavil v Malopoľskom vojvodstve v tesnej blízkosti slovenských hraníc, v kúpeľnom mestečku Krynica – Zdrój, kde sa konali už XVI. Mledzynarodowe Mistrzostwa Malopolski (Medzinárodné Majstrovstvá Malopoľska ). Na majstrovstvá bolo nahlásených 347 pretekárov, čo sľubovalo veľkú konkurenciu a ťažké boje. Nakoniec sa turnaja aj pre začínajúcu chrípkovú sezónu zúčastnilo 276 pretekárov z 14 klubov Poľska a 4 klubov Slovenska. Turnaj bol rozdelený na dva súťažné dni, kde v sobotu prebiehali súťaže v športovom zápase starších kategórii a v nedeľu od rána prebiehali súťaže v predvádzaní foriem (Poomsae) a následne v športovom zápase mladších kategórií.

Za Falcon sa v sobotu predstavil Jaroslav Dóbi, Pavel Lancko, Peter Kojnok, Dávid Kurák, Ronald Szapáry a Peter Lancko. Dávid Kurák ( kat junior „B“ -64 kg ) sa v prvom zápase držal, ale nepodarilo sa mu prebojovať do semifinále a tak skončil na peknom 5. mieste.

Pavel Lancko (kat. senior „A“ – 80 kg ), ktorý na turnaji obhajoval vlaňajší titul, sa prebojoval prvým zápasom do semifinále ale následne dostal v druhom kole o hlavu vyššieho súpera. Výšková prevaha rozhodla aj o výsledku a tak sa mu nepodarilo podobne ako aj ostatným pretekárom Peter Kojnok (kat. senior „B“ -80 kg), Ronald Szapáry (junior „B“ -73 kg) a Peter Lancko (junior „A“ -68 kg) prebojovať do finále a umiestnili sa na konečnom 3. mieste.

Prvý súťažný deň zavŕšil Jaroslav Dóbi (senior „A“ +80 kg), ktorý získal kontumačne 1. miesto a stal sa „Majstrom Malopolska“.

Karla Mravcová

Karla Mravcová

V nedeľu za Falcon nastúpili Karla Mravcová a Roman Botko. Karla hneď zrána vybojovala titul Majsterky Malopolska v predvádzaní foriem Poomsae ( v kat. 6 do 1 kup. ). Neskôr s odhodlaním nastúpila na zápas, kde sa v  prvom kole prebojovala do semifinále. V semifinále jej po napínavom a tesnom súboji už nestačili sily a nepodarilo sa jej zvíťaziť, umiestnila sa na konečnom 3. mieste (mlad.kadet „B“ -46 kg).

Ako posledné želiezko v ohni za Falcon nastúpil Roman Botko (mlad.kadet „B“ -42 kg), ktorý sa zúčastnil svojej druhej súťaže ale aj napriek veľkému odhodlaniu sa mu nepodarilo v zápase zvíťaziť. Dôležité je, že získal cenné skúsenosti a umiestnil sa na konečnom 3. mieste.

Majstrovstvá mali spojené niektoré váhové aj technické kategórie „A“ a „B“, čo znamenalo, že zápasník s menším technickým stupňom mohol dostať aj zápasníka s väčším technickým stupňom až po čierny pás.. Turnaj tak bol náročnejší. Pretekárov na turnaji sprevádzal Pavel Lancko ako tréner, Jaroslav Dóbi ako asistent a už tradične rodič Tomáš Mravec.

Roman Botko 3. miesto

Roman Botko 3. miesto

Rimava.sk informoval asistent trénera Ing. Jaroslav Dóbi.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross