No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na turnaj v Hnúšti nastúpili Falconisti s osobitnou tréningovou jednotkou. Nechýbal ani Roman Farkaš

5. apríla 2018 |  | | | |

Rimavskosobotskí taekwondisti Falconu nastúpili v druhej polovici marca na turnaji v Poomsae v Hnúšti. V úvodnom kole ligy sa zúčastnilo 15 Falconistov, aj keď táto disciplína nepatrí v klube medzi veľmi obľúbené. Svoje súťaženie však chcú rozbehnúť aj v tejto disciplíne. Tréner Miroslav Bitala, ktorý sa v klube venuje tejto problematike, preto vyčlenil osobitnú tréningovú jednotku zameranú na Poomsae. „Takže cvičenci Falconu majú možnosť sa zlepšovať aj v tejto disciplíne na osobitných tréningoch. Zaviedli sme aj určité pravidlá spojené z motiváciou čo nám prinieslo fakt, že do Hnúšte vycestoval rekordný počet pretekárov v disciplíne POOMSAE,“ uviedol pre Rimava.sk tréner a predseda klubu Jaroslav Dóbi. Ako priblížil, niektorí ich zverenci nastúpili aj v synchro vo dvojiciach ale aj v trojiciach.

Výsledky jednotlivci:
Zlato - Lucka Laššáková a Angelika Bialová,
Striebro - Zuzana Franeková, Alex Rapčan a Viktória Bitalová,
Bronz - Roland Bial, Karolína Mravcová, Tomáš Kuvik, Dominik Kuvik a Laura Dávidová / bronz
Umiestnenie 4+ Félix Rapčan, Terezka Ďuricová, Vaneska Ádamová, Milan Láni
Dvojice / trojice:
Zlato - Lucka Laššáková – Terezka Ďuricová, Zuzana Franeková – Angelika Bialová, Lucka laššáková – Terezka Ďuricová – Vaneska Ádamová.

Na turnaji v poomsae nemohol chýbať ani hendikepovaný športovec Roman Farkaš, ktorý získal po peknom výkone zlato. Podľa predsedu klubu Roman otvoril turnaj svojou krátkou ukážkou. „Roman sa na pretek v Hnúšti veľmi tešil nakoľko väčšinu života prežil v tomto meste,“ poznamenal Dóbi.

Na turnaji ešte vyzdvihol súrodencov Bialovcov, ktorí podľa neho v klube trénujú len veľmi krátko a začínajú odkrývať pevné základy či už v zápasení, ale aj v predvádzaní foriem Poomsae. „Podobne aj Zuzana Franeková získala slušné hodnotenie na svojej prvej súťaži. Ku skúsenejším pretekárkam patrí Lucka Laššáková, ktorá na turnaji získala najvyššiu známku z Falconistov za predvedenú formu. Lucka má veľké šance byť úspešná aj v tejto disciplíne. Ostatní podali slušné výkony a z trénerského hľadiska to berieme ako odrazový mostík pri rozvoji tejto disciplíny v klube,“ zakončil Dóbi.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross