No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosobotskí taekwondisti majú za sebou náročný turnaj, z Trenčína priniesli šesť medailí

3. septembra 2020 |  | 

Rimavskosobotskí taekwondisti priniesli z turnaja TAEKWONDO WT – Poomsae and Para Poomsae v Trenčíne šesť medailí. Turnaj sa konal 22. augusta a Rimavskú Sobotu reprezentovalo päť súťažiacich z Falcon Taekwondo. V disciplíne poomsea nastúpili štyria športovci. Získali jedno zlato, dve striebra a jeden bronz. Okrem poomsea a para poomsea sa súťažilo aj v disciplíne Agility, kde podľa Roberta Kuvika zastupoval Adrián Mag. "Žiaľ, pre pandémiu koronavírusu neprišli na turnaj súťažiaci zo zahraničia. Ako každý rok, aj teraz vítali pretekárov originálne medaily a poháre," priblížil Kuvik.

Zlatú medailu podľa jeho slov vybojoval Adrián Mag, striebro získal Dominik Kuvik a Tomáš Kuvik. Bronz vysúťažila Sofia Jellmann. V disciplíne para poomsea nastúpil za Falcon Taekwondo Rimavská Sobota Roman Farkaš, ten získal zlatú medailu. V disciplíne Agility súťažil Adrián Mag, ktorý si odniesol zlato aj v tejto disciplíne.

V hodnotení klubov za Poomsea a Para Poomsea tieto výsledky vyniesli našim taekwondistom 3. miesto.

Falcon ešte reprezentovali rozhodcovia Viktória Bitalová a Dominik Kuvik.

Reprezentácia Slovenska v taekwonde

V dňoch 17. až 21. augusta sa v Krompachoch konalo reprezentačné sústredenie Slovenska v taekwonde, na ktorom sa zúčastnili aj dvaja členovia Falconu Taekwondo Rimavská Sobota. V Slovenskej reprezentácii R. Sobotu a klub zastupujú Veronika Spodniaková (juniorka) a Tomáš Kuvik (kadet). V Trenčíne sa konalo reprezentačné sústredenie para poomsea, na ktorom sa zúčastnil aj para reprezentant Roman Farkaš. "Všetkým trom reprezentantom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v reprezentácii klubu, Rimavskej Soboty i Slovenska," uviedol Kuvik.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Falcon Taekwondo Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross