No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Taekwondista Dóbi víťazom Dunajského pohára medzi seniormi

21. novembra 2014 |  | | |

Ing. Jaroslav DóbiTaekwondista Jaroslav Dóbi zvíťazil druhý novembrový víkend na Dunajskom pohári v Bratislave vo svojej kategórii a aj medzi seniormi. Ako ďalej Rimava.sk informoval asistent trénera Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota Jaroslav Dóbi, do kategórie senior +80 kg ho na súťaž povolali zo Slovenskej asociácie Taekwondo WTF (SATKD WTF). V prvom zápase nastúpil proti rakúskemu zástupcovi v jeho váhovej kategórii. Zápas s prehľadom zvládol a nad Rakúšanom vyhral. Z maďarskej strany mu súper nenastúpil, a tak sa stal víťazom svojej váhovej kategórie. Dokonca sa stal jediným úspešným zástupcom seniorskej kategórie.
Dunajský pohár, turnaj troch krajín (Rakúsko, Maďarsko a Slovensko) sa uskutočnil 8. novembra. Organizačne sa koná každý rok s pravidelnou rotáciou v jednom z hlavných miest spomínaných krajín. Na turnaji sa podľa Dóbiho súťažilo v štyroch mužských a štyroch ženských seniorských kategóriách. Tento rok bol turnaj rozšírený aj na päť mužských a päť ženských juniorských kategórií. „Každý štát si nominuje do jednotlivých váhových kategórií jedného zástupcu, ktorý bojuje vo svojej váhovej kategórii so zástupcami ostatných štátov a zbiera body. Získané body v jednotlivých kategóriách sa sčítajú a vyhodnocuje sa úspešnosť kategórie a následne štátu,“ uviedol asistent trénera Falconu Dóbi, ktorý ocenil ponúknutú možnosť štartovať pod hlavičkou Slovenskej reprezentácie a reprezentovať tak Slovensko, klub a samotné mesto Rimavská Sobota.

Celkovo sa kategória slovenských seniorov podľa Dóbiho umiestnila na 3.mieste a celkové body nazbierané vo všetkých kategóriách stačili len na 3. miesto v rámci štátov.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross