No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Taekwondisti Falconu nechýbali na majstrovstvách Českej republiky v Prahe

10. júla 2014 |  | |

falconPočas víkendu, 21. júna, sa v hlavnom meste Českej republiky konal 21. ročník TAEKWONDO WTF CHAMPIONSHIPS pod názvom „CZECH OPEN 2014“. Turnaj s medzinárodnou účasťou sa uskutočnil v športovej hale Slavie Praha a bol zameraný na športový zápas (Kyorugi). Zúčastnilo sa ho 300 pretekárov z piatich štátov.

Za Falcon TKD klub Rimavská Sobota na turnaji nastúpili piati pretekári, ktorí boli odhodlaní na tatami nechať aj dušu. Zápasilo sa na štyroch zápasiskách 3 x 1,5 min. Ako prvý zabojoval Peter Lancko v kategórii senior (-68 kg) „A“, ktorý vo štvrť finále nastúpil s minuloročným majstrom českej republiky favoritom kategórie. Napriek tomu v zápase ukázal bojovného ducha a bojoval až do poslednej sekundy, ale vyspelosť súpera bola na vysokej úrovni, takže zápas skončil prehrou, a tým pádom do semifinále nepostúpil. Skončil na konečnom, peknom 4. mieste jeho súper nakoniec vyhral túto kategóriu aj tento rok.

Druhým v poradí bol Matúš Babala v kategórii žiaci (-40 kg) „A“, ktorý vo štvrť finále v prvom kole získal vedenie a tlačil súpera, avšak v druhom a treťom kole už nemal toľko síl, čo súper využil a prebodoval ho. Napriek tomu sa ešte pokúšal v závere zvrátiť zápas, čo sa mu už nepodarilo. Po prehre nepostúpil do semifinále a skončil na 5. mieste. Tretím v poradí bol Giovanni Slanec v kat. cadet -41 kg „A“, ktorý podobne ako nedávno v Bratislave potvrdil dobrú formu. Postupne sa prebojoval do finále, kde sa mu tiež podarilo zvíťaziť, získal 1.miesto, a tým pádom sa stal Majster Českej republiky v tejto váhovke.

Ako štvrtý v poradí nastúpil Marek Úrek v kategórii cadet (- 65 kg) „A“, ktorý vo finálovom zápase v prvom kole držal krok zo súperom. Avšak po pár napomenutiach od rozhodcu, ktoré neboli celkom v poriadku, znervóznel, tým pádom stratil potrebnú koncentráciu a už sa mu nepodarilo dotiahnuť zápas do víťazného konca. Umiestnil sa na konečnom 2. mieste, a tým pádom sa stal Vicemajster Českej republiky v tejto váhovke. Ako piata v poradí nastúpila Karolína Mravcová v kategórii cadet (- 47 kg) „A“, ktorá v semifinále v druhom kole ukončila zápas víťazstvom. Nešťastne si narazila koleno, čo nebolo pri postupe do finále najšťastnejšie. Vo finále nastúpila s minuloročnou majsterkou Českej republiky, ktorá mala aj výškovú prevahu. Vďaka bolesti kolena a pár sporných rozhodnutí rozhodcu, kde súperke uznal dva sporné zásahy na hlavu a vzápätí po našom proteste neuznal zásah na hlavu z našej strany, nám odobral kartu. Po týchto nepriaznivých okolnostiach sa už nedokázala dostatočne koncentrovať a zápas prehrala. Umiestnila sa na konečnom 2. mieste, čím sa stala Vicemajsterkou Českej republiky v tejto váhovke.

 

Rimava.sk informoval asistent trénera Falcon Ing. Jaroslav Dóbi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross