Taekwondisti na medzinárodnom turnaji vyhľadávajúcom talenty zabodovali

3. apríla 2018 |  |

Rimavskosobotskí taekwondisti Falconu majú za sebou úspešný turnaj v rakúskom Tulln an der Donau neďaleko Viedne. Turnaja pod názvom „TAEKWONDO NEW TALENT CUP“ sa zúčastnili v sobotu, 17. marca. Prišlo viac ako 50 klubov s vyše 500 zápasníkmi z okolitých krajín ako Nemecko, Maďarsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, Cyprus, Česká republika či Slovensko. Za Falcon klub podľa trénera a predsedu klubu Jaroslava Dóbiho vycestovalo celkovo 11 zápasníkov. „Partiu tvorili skúsení zápasníci, ale aj nováčikovia, ktorí dokonca išli okúsiť svoj prvý turnaj rovno do zahraničia. Ale ako názov turnaja napovedá, tento turnaj je určený na vyhľadávanie talentov,“ priblížil Dóbi. Pretekári boli rozdelení do troch kategórií A,B,C a turnaja sa nemohli zúčastniť čierne opasky. Konkurencia bola podľa trénera veľká a prebojovať sa do finále dalo zabrať. Falconisti však podľa jeho slov celkovo vybojovali 3 zlaté, 4 strieborné a 3 bronzové medaily. Roland Bial získal jedno piate miesto. Prvé miesto a zlato vybojovali Damien Pavel Frgolec, Lukáš Kurek a Veronika Spodniaková. Druhé miesto a striebornú medailu Viktória Iždinská, Vaneska Ádamová, Angelika Bialová a Sarah Sarvašová. Tretie miesto a bronzovú medailu si z turnaja odniesli Terezka Ďuricová, Tomáš Kuvik a Matúš Ďurica.
Tréner je s výkonmi na turnaji spokojný. „Nakoľko máme cieľ znížiť podiel strieborných pozícií tak dva finálové zápasy sme mohli zvládnuť lepšie, ale bojovnosť a chuť vyhrať nechýbala. Pri postupových zápasoch sme bojovali skôr s výškovou prevahou súpera, ale znova sme sa nezľakli a ukázali chuť vyhrať. Nováčikovia z Falconu na turnaji taktiež preukázali, že je na čom stavať do budúcna,“ zhodnotil Dóbi.

Zdroj. Rimava.sk, FOTO: Archív Falcon Rimavská Sobota