No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Taekwondistka Karolína Mravcová si z Chorvátska priniesla striebro

5. septembra 2014 |  | | |

mravcova-falcon-rimavskaTaekwondistka Karolína Mravcová z klubu TKD FALCON Rimavská Sobota si zo súťaže Korčula Open v Chorvátsku v kategórii kadetov priniesla striebornú medailu. V náročnom zápase podľahla Českej reprezentantke. V poradí 15. ročník sa konal 23-24. augusta v kamennom amfiteátri pod holým nebom na ostrove Korčula čo zaručovalo odlišnú atmosféru ako na súťažiach, ktoré sa konajú v športových halách. Turnaja sa zúčastnilo 286 súťažiacich z 25 klubov a 9 štátov. Klub Falcon tu mal svoje zastúpenie po prvýkrát. Bližšie o turnaji Rimava.sk informoval asistent trénera Jaroslav Dóbi.

Bol to náročný turnaj po časovej stránke, ako aj po kondičnej. Začínalo sa ráno o 8:00 do 12:00 potom bola prestávka kvôli teplu cca 30°C pokračovalo sa od 17:00 hod. Kvôli večernej búrke okolo 21:00 sa to muselo presunúť do haly a kvôli tomu sa to natiahlo až do 01.00 rána. Deti a mladší kadeti bojovali na dvoch tatami 2 kolá po 1,5 minúty kadeti juniori a seniori bojovali už len na jednej tatami väčších rozmerov 3 kolá po 1,5 minúty. Karolína nastúpila v kategórii kadet A -47kg mala žrebom prvý priamy postup a nemusela bojovať vo štvrťfinále. Automaticky postúpila do semifinále kde nastúpila proti chorvátskej pretekárke z klubu Karlovac pod vedením coucha Pavla Ižárika 5. dan prezidenta Slovenskej asociácie taekwondo WTF. Tento zápas zvládla na jednotku, keď už po prvom kole viedla 8:0 tento náskok si už len udržiavala ďalšie dva kolá a zápas ukončila víťazstvom 11:4 tým postúpila do finále. Už sa len čakalo, že kto sa z pavúka prebojuje do finále.

mravcova-falcon-rimavska1Po úvodnom zápase Českej reprezentantky 1.dan to bolo viac než isté. Valcovala súperky a ukončovala zápasy predčasne s 12 bodovým náskokom štvrťfinále 13:1 s 1.kup semifinále 12:0 s 1.dan. Finálový zápas sa kvôli búrke musel presunúť do haly čo sa odzrkadlilo na časovom posune zápasov a tak po dlhom a únavnom čakaní sa zápas začal o 23:20 hodine. Pred zápasom bola Karolína značne unavená a stuhnutá našťastie sa jej ujali dievčatá z klubu Ilyo Taekwondo ŠKP Košice Gabika Bohušová a Lenka Mesarošová, ktoré ju našťastie prebrali aj riadne rozhýbali, začo im patrí vďaka. Karolína proti Českej reprezentantke znova pod vedením coucha Pavla Ižárika. Zápas bol od začiatku náročný, ale vyrovnaný, prvé kolo skončilo 3:3, druhé 4:5 a tretie 5:7, Karolína sa ku koncu tretieho kola pokúšala ešte dotiahnuť zápas do vyrovnania, čo sa jej už však nepodarilo. Napriek tomu to bol napínavý a veľmi vyrovnaný zápas takže sa nám ušla strieborná medaila, skvelé 2. miesto. Veľké poďakovanie patrí hlavne Pavlovi Ižarikovi za couching a celému týmu Ilyo Taekwondo ŠKP Košice za vytvorenie skvelej atmosféry povzbudzovaním počas zápasov. Reprezentantka Česka ktorá vyhrala túto kategóriu vyhrala aj juniorskú kategóriu -46kg finále s 1.danom 11:0 je to reprezentantka, ktorá sa zúčastňuje pravidelne A- turnajov, napr. sa umiestnila na majstrovstvách sveta kadetov 2014 na peknom 9.mieste. Preto sme veľmi radi, že Karolína ako jediná na turnaji s ňou zviedla veľmi vyrovnaný zápas. Bola to skvelá reprezentácia klubu FALCON TKD RS ako aj Slovenska.

Zdroj:  asistent trénera Jaroslav Dóbi


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross