No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Taekwondisti si z Košíc priniesli ocenenia aj skúsenosti

21. mája 2013 |  | |

cassovia-openV druhú májovú sobotu klub Falcon Taekwondo RS  cestoval na  Cassovia Open 2013 Košice, na druhé kolo ligy Slovenskej asociácie Taekwondo WTF (SA TKD WTF) zápas. Rimava.sk informoval tréner Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota Peter Úrek.

Podľa jeho slov sa tento rok kolá líg nesú v znamení medzinárodnej účasti, nakoľko aj tohto kola sa zúčastnili zahraničné kluby z Poľska a Slovinska, celkovo spolu so Slovenskom 14 klubov, viac ako 140 zápasníkov.

Súťaž sa konala v telocvični SOŠ Železničnej KE, zápasy prebiehali na dvoch zápasiskách na ploche 8x8 metrov. Domáci klub reprezentovalo desať bojovníkov,  z toho si prvýkrát vyskúšali športový zápas na súťaži dvaja borci v kat. seniori, K. Varga a D. Kučerák. V najmladšej kategórii  „yongers cadets“ (YC) r. 2002-2003 reprezentovali M. Babala, M. Furman, V. Ádámová, K. Mravcová a G. Slanec.

Furman v kateg. -30 kg (2:0) získal spolu s Mravcovou v kateg.  -46 kg (8:1) prvé miesto. Babala v kateg. -32 kg mal spomedzi najmladších snáď najťažšie súboje. V kategórii (YC) sa zápasilo 2x1min. V prvom zápase mal  na konci so súperom remízu, preto sa muselo ísť do tretieho kola, kde získal bod ako prvý a tak zápas vyhral na „golden point“ (GP), (pokiaľ v závere zápasu je remíza, súťažiaci idú do ďalšieho kola na jeden rozhodujúci bod). V druhom finálovom zápase zo začiatku prehrával, no začal bodový rozdiel dobiehať, kde nakoniec opäť došlo k remíze 9:9 a muselo sa ísť znova na GP, kde už nemal šťastie a tak skončil na druhom mieste.

Ádámová v kateg. -28 kg sa taktiež umiestnila na druhom mieste s prehrou 1:6, prejavilo sa, že nezápasila dlhší čas. Poslednému z kategórie YC Slancovi v kateg. -42 kg sa tentokrát až tak nedarilo. Zápasníci v kategórii YC  v technickej kateg. „B“ teda po 5.kup (zeleno-modrý pás) majú ešte zakázané kopať na hlavu. Toto pravidlo sa mu párkrát podarilo porušiť, za čo dostal viacero trestných bodov. Ovplyvnilo to výsledok zápasu a prehral, skončil na treťom mieste v kategórii.

R.Szapáry  v kateg. -68 kg získal tretie miesto, bol deklasovaný súperom technikou na hlavu. S jeho súperom nastúpil do finálového zápasu druhý junior D. Kurák v tej istej „váhovke“ -68 kg, taktiež prehral, no s nižším skóre 6:9, umiestnil sa teda na druhom mieste.

Najstaršiu kategóriu seniorov reprezentovali Kurák, Varga a Kučerák. Po odstupe času šiel zápasiť Kurák v kateg. -63 kg, čo sa značne prejavilo v jeho pohybe a technikách a zapríčinilo, že sa umiestnil na treťom mieste s prehrou na body. Poslední dvaja spomenutí v kategórii seniorov zbierali prevažne skúsenosti. Kučerák v kateg. -74 kg skončil na treťom mieste. Varga v kateg. +87 kg si počínal napriek všetkým skutočnostiam veľmi dobre. So súperom, ktorý bol technicky vyspelejší aj s výškovou prevahou, si počínal celkom slušne. Zápas mnohokrát prebiehal v znamení jeho útokov, súper musel ustupovať, napokon získal druhé miesto.
Na základe počtu medailí a súčtu bodov za nich Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota skončil spomedzi 14 klubov na turnaji na piatom mieste, za ktoré získal aj pohárové ocenenie.

[nggallery id=1022]


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross