No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Taekwondisti na turnaji českej Extra ligy Scorpion Cup 2013 úspešní

13. mája 2013 |  | 

Falcon Taekwondo klub RSDomáci Falcon Taekwondo klub RS sa v druhej polovici apríla zúčastnil v českom Olomouci taekwondo turnaja českej Extra ligy v zápasení, pod názvom „Scorpion Cup“ 2013. Každoročne, už po tretíkrát, sa Falcon RS snaží zúčastňovať tohto úspešného medzinárodného turnaja. Klub Falcon RS reprezentovali v kategórii žiaci Giovanni Slanec kat. -40 kg „B“ ktorý znova potvrdil svoju úspešnosť v zápasení tkd a s prehľadom premohol súpera, získal tak 1. miesto. Ďalším zo zástupcov žiakov bol Matúš Babala kat. -33 kg „B“ kde sa v zápase preukázala výšková prevaha súpera a tým pádom sa mu nepodarilo prebojovať do finále a skončil na 3. mieste. Poslednou žiačkou bola Karolína Mravcová kat. -45 kg „B“ ktorá zabojovala a po tesnom skóre a neuznanej technike na hlavu prehrala boj o postup do finále a skončila na 3. mieste. 

Za juniorov nastúpili dvaja pretekári, Dávid Kurák kat. -63 kg „B“ ktorý vo finále neskoršie preukázal svoju dravosť za víťazstvom ale nakoniec sa mu nepodarilo dobehnúť v kole tesný bodový rozdiel a tak skončil na peknom 2. mieste. Druhým juniorom bol Ronald Szapáry kat. -68 kg „B“ , ktorému sa v boji o postup do finále nepodarilo zvíťaziť a skončil na 3. mieste.

Za seniorov nastúpili traja zástupcovia klubu. Jaroslav Dóbi kat. +87 kg „A“ sa v postupe medzi medailové priečky nepresadil nad českým reprezentantom a favoritom kategórie a nepodarilo sa mu uspieť.

Ďalším v kategórii za klub Falcon bol Róbert Kohárik kat. -68 kg „B“ (zápasil v spojenej kategórii -63 kg „B“ ), kde narazil na toho istého súpera ako v minulom ročníku. Počas zápasu si navodil zranenie kolena, čo mu ubralo schopnosť ísť naplno. Preukázalo sa to aj na jeho umiestnení, skončil na 3. mieste.

Tretím seniorom bol Peter Kojnok kat. -80 kg „ B“, ktorý vo finále nestačil na technicky vyspelejšieho pretekára, skončil na peknom 2. mieste.

Príjemným spestrením domácej výpravy bola reprezentantka Slovenska, odchovankyňa Taekwondo klubu Hnúšťa, momentálne trénuje v košickom Ilyo tkd klube, Terezia Pavková kat. -55 kg „A“ juniorka. Prvý zápas vyhrala s prehľadom, no finále po vyrovnanom boji a neuznaných bodoch na hlavu skončilo nerozhodne a tak sa muselo ísť na „golden point“ , kde sa súperke znova za sporných okolností uznal bod za úder rukou na vestu a aj napriek protestu jej kauča zápasu Petra Úreka skončila na 2. mieste.

Falcon TKD klub RS na turnaji sprevádzal tréner Peter Úrek a podporou mu boli aj rodičia mladších zápasníkov klubu.

[nggallery id=1009]

Zdroj: Peter Úrek – tréner Falcon Taekwondo klub Rimavská Sobota (redakčne upravené)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross