No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Teakwondisti z Falcon-u cez víkend dobýjali stovežatú Prahu

5. novembra 2013 |  | 

Falcon v PrahePočas uplynulého víkendu sa v Prahe konal 11. ročník TAEKWONDO WTF CHAMPIONSHIPS pod názvom „PRAGUE OPEN 2013“ a zároveň to bol aj prvý ročník KOREAN AMBASSADOR`S CUP pod záštitou kórejskej ambasády.

Dvojdňový turnaj bol s medzinárodnou účasťou. Prvý deň prebiehali súboje v Kyorugi (zápas), ktorých sa zúčastnilo 272 pretekárov, v druhý deň sa súťažilo v Poomse (predvádzanie foriem), kde sa zúčastnilo 116 pretekárov.

Za Falcon TKD klub RS na turnaji nastúpilo sedem pretekárov, ktorí boli odhodlaní na tatami nechať aj dušu. Zápasilo sa na štyroch zápasiskách 3 x 1,5 min. Ako prvá zabojovala Karolína Mravcová kat. žiači -45 kg „B“, ktorá v zápase ukázala bojovného ducha. Bojovala až do poslednej sekundy, kedy zápas skončil nerozhodne (21:21), čo znamenalo, že sa pôjde na „Golden point“. V tejto fáze zápasu jej už chýbalo len troška športového šťastia, lebo súperke zaznamenali rozhodcovia bod ako prvej a tým pádom do finále nepostúpila a skončila na konečnom peknom 3. mieste.

Druhým v poradí bol Matej Furman kat. žiaci -30 kg „B“, ktorý v zápasení zatiaľ zbiera potrebné skúsenosti. Na turnaji boli povolené v jeho kategórii aj techniky na hlavu, čo bola pre neho nová skúsenosť. Postup do semifinále sa mu nepodarilo vybojovať a skončil na 5. mieste.

Tretím v poradí bol Pavel Lancko kat. senior -74 kg „A“, ktorý podobne ako nedávno v Poľsku dostal o hlavu vyššieho súpera, nedokázal sa mu technikami dostať na telo a preto sa mu nepodarilo v zápase zvíťaziť, nepostúpil do semifinále a skončil na peknom 5. mieste.

Ako štvrtý nastúpil Jaroslav Dóbi kat. senior + 87 kg „A“, ktorý v prvom kole dostal súpera z TJ Sokol Hradec Králové. Po náročnom boji sa mu podarilo zvíťaziť a tak postúpil do finále, kde mu pavúk nadelil skúseného Dzikevica Vitolda z Tornádo Lithuania (Litva). V prvom kole s ním držal krok, ale krátky čas na regeneráciu medzi semifinále a finále mu ubral sily a nepodarilo sa mu hlavne kondične dotiahnuť zápas do víťazného konca. Umiestnil sa na konečnom 2. mieste.

Ronald Szapáry

Ronald Szapáry

Hneď po tomto zápase nastúpil Peter Kojnok kat. senior -80 kg „B“, ktorý prvým zápasom prešiel s prehľadom a nad súperom vyhral vysokým bodovým rozdielom. Postúpil do finále, kde bojoval, ale už mu tiež nestačili sily na dotiahnutie zápasu do víťazného konca. Umiestnil sa na 2. mieste.

Predposledným želiezkom v ohni bol Peter Lancko kat. junior – 68 kg „A“, ktorý v prvom zápase bodoval s prehľadom, nad súperom zvíťazil a postúpil tak do semifinále. V semifinále dostal Klemasa Aurimasa (Litva), ktorý sa miestami svojim nečistým bojom zaslúžil o to, že sa mu nad ním nepodarilo zvíťaziť a skončil tak na konečnom 3.mieste.

Posledným pretekárom za Falcon bol Ronald Szapáry kat. junior -73 kg „B“, ktorý dostal v prvom kole trošku nižšieho pretekára, čo mu otvorilo cestu k víťazstvu a s prehľadom postúpil do finále. Tu sa mu však nepodarilo zvíťaziť, nakoľko ho už niekoľko dní trápili priedušky, sťažilo mu to dýchanie a tým pádom aj výkon. Umiestnil sa na konečnom 2. mieste.

Druhý súťažný deň nastúpila už len Karolína Mravcová, ktorá klub pravidelne reprezentuje aj v predvádzaní foriem (Poomse). Treba povedať, že predvádzanie foriem je u našich susedov na vysokej úrovni a preto to bola pre ňu veľká výzva. V konkurencii 8 pretekárok sa jej nakoniec podarilo umiestniť na konečnom 5 – 6. mieste (dve pretekárky dosiahli rovnaké body) Ale skúsenosť a zistenie, na čom treba ešte popracovať, majú pre ňu cenu zlata.

Falcon na Karlovom Moste Praha

Karolína Mravcová (Poomse)

Rimava.sk informoval asistent trénera Jaroslav Dóbi.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross