Zlatá medaila a titul majstra Chorvátska zo Svetového pohára pre Tomáša Mravca z Rimavskej Soboty

24. októbra 2019 |  |

Uplynulý víkend sa v Chorvátskom Záhrebe konal Svetový Pohár Taekwondo WT  G-1 turnaj - Croatian Poomsae & Para-Poomsae Open 2019. Zúčastnili sa ho dvaja slovenskí reprezentanti Tomáš Mravec a Ivka Kyseľová. Pred turnajom sa uskutočnil dvojdňový Poomsae seminár pod vedením Veľmajstra KY-TU DANG 8.Dan, ktorého sa zúčastnili traja cvičenci klubu aj s trénerom.

V sobotu nastúpil za slovenskú reprezentáciu pod vedením trénera Maroša Oláha, Tomáš Mravec v kategórii Para Poomsae P20 senior -30. Podarilo sa mu obidve poomsae zostavy zacvičiť bez chýb a získal 1. miesto, zlatú medailu a titul majstra Chorvátska. V nedeľu nastúpila Ivka Kyseľová v kategórii Poomsae kadet A. Bola to silne zastúpená kategória, až 26 cvičenkýň. Ivke sa podarilo prebojovať cez dve kolá do finálovej osmičky, v ktorej sa nakoniec umiestnila na peknom 6. mieste v tejto silnej konkurencii. Obidvom gratulujeme k dobrým výsledkom a kvalitnej reprezentácii klubu TKD Hnúšťa miest Hnúšťa, Rimavskej Soboty a Slovenska. Chceli by sme poďakovať aj sponzorom, ktorí nám zmierňujú náklady na medzinárodné súťaže. Bez tejto pomoci by bolo obtiažné absolvovať také množstvo zahraničných turnajov.

Tento turnaj bol posledný pre Tomáša Mravca na otestovanie a doladenie formy pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami Európy Taekwondo WT Para-Poomsae, ktoré sa uskutočnia od 29.10.2019 v Taliansku. Tomi sa tu pokúsi o čo najlepšie umiestnenie a dobrú reprezentáciu Slovenska.

Zdroj: Tomáš Mravec (redakčne upravené)