TAEKWONDO: Stovežatá mala punc zlata

3. novembra 2015 | |  | | |

perex-falconStovežatá Praha bola uplynulý víkend plná mladých taekwondistov. V hlavnom meste Česka sa konal 3. Korean Ambassador`s Cup a 13. Prague Open 2015 v taekwonde, ktorých sa celkovo zúčastnilo viac ako 320 pretekárov z 27 klubov zo 7 krajín. Medzi nimi o stupeň víťazov zabojovali aj štyria falconisti, Damien Pavel Frgolec, Miroslav Frgolec, Anetka Lukáčová a Karolína Mravcová. „Naši štyria bojovníci mali jasný cieľ, vyhrať turnaj,“ povedal pre Rimava.sk predseda klubu Falcon Jaroslav Dóbi, podľa ktorého sa im tom aj podarilo.

Podľa jeho slov ako prvý nastúpil do bojov Damien Pavel Frgolec ktorý už zápasí za „A“ kategóriu. „V zápase ukázal svoje kvality a finále s prehľadom vyhral čím obhájil minuloročné zlato z Prague Open 2014,“ uviedol Dóbi a dodal, že jeho brat, Mirko Frgolec, súťažiaci v A kategórii, mal pred sebou dvoch súperov.

Ako poznamenal s prvým súperom si hladko poradil. „Finále bolo náročnejšie o to viac, že po semifinále mal Mirko na vydýchanie len päť minút a hneď musel nastúpiť na finále proti Bielorusovi,“ priblížil predseda, podľa ktorého po prvom kole vo finále Mirko prehrával 0:6. „Avšak po správne zvolenej tekatike, Mirko zápas otočil a finále dotiahol do víťazného konca 16:9,“ dodal Dóbi.

Treťou zverenkyňou Falconu bola Anetka Lukáčová, ktorá podľa predsedu nastúpila na prvý zápas sebavedomo, súperku porazila a postúpila do finále. „Vo finále to už mala náročnejšie, ale udržiavala si tesný bodový náskok až do konca zápasu. Finále vyhrala a získala tak zlato,“ povedal.

Za kadetky nastúpila Karolína Mravcová, ktorá bojovala proti súperkám z kategórie „náročné – skúsené.“ Podľa Dóbiho Karolína v prvom kole viedla, v druhom kole súperka získala bodový náskok, ktorý už nedobehla. „Karla do finále nepostúpila a umiestnila sa na treťom mieste,“ poznamenal predseda, ktorý mladých bojovníkov sprevádzal na turnaji spolu s ich rodičmi.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Jaroslav Dóbi