TAEKWONDO: Tomáš Mravec okrem zlatej a striebornej medaily získal titul Majstra Chorvátska

18. septembra 2019 | |  |

Uplynulý víkend sa v chorvátskom Záhrebe konali dve medzinárodné Para Taekwondo súťaže, na ktorých sa zúčastnila Slovenská reprezentácia Para TKD v zastúpení – kategória junior P20 Tomáš Mravec z klubu TKD Hnúšťa a v kategórii juniorka P10, P30 Dominika Kuchtová z klubu TKD ŠKP Ryong Bratislava. Tieto súťaže boli pre chorvátskych súťažiacich bodovo nominačné na nadchádzajúce Majstrovstvá Európy Para Taekwondo v Taliansku.

V sobotu sa konalo 1St. INFODOM Para Taekwondo Open 2019, kde Tomi prvýkrát nastúpil súťažne s novou poomsae zostavou. Táto premiéra nebola veľmi úspešná, ku koncu zostavy sa zasekol čo ho stálo strhnuté body a prvé miesto, skončil tak na 2. mieste. Domča sa v obidvoch svojich kategóriách umiestnila na 1. mieste zlatá medaila.

V nedeľu sa konalo 2. Otvoreno Prvenstvo Hrvatske u Para Taekwondo 2019 – Tomi nastúpil už koncentrovanejší a podarilo sa mu obidve poomsae zostavy zacvičiť bez chýb a tým pádom zaslúžene obhájil titul z minulého roka a stal sa Majstrom Chorvátska. Domče sa darilo aj druhý súťažný deň, kde sa stala tiež Majsterka Chorvátska v obidvoch svojich kategóriách. V celkovom vyhodnotení klubov získal Slovenský tím pohár za 3. miesto z 11 klubov. Obom reprezentantom gratulujeme za dobrú reprezentáciu svojich klubov TKD Hnúšťa, TKD ŠKP Ryong Bratislava a Slovenska. Ako aj v prípade Tomáška Mravca miest Hnúšťa a Rimavskej Soboty.

Chceli by sme poďakovať za jeho prípravu trénerom klubu TKD Hnúšťa Marošovi Oláhovi a Ivane Kyseľovej aj sestre Karolíne , taktiež za podporu SATKD a SPV. Ďakujeme aj organizátorom turnajov priateľom Kristijan Škravan a Martine Peranovič vždy sa tam cítime ako doma. Ešte by som poďakoval Mirovi Porubiakovi z bratmi, ktorí vždy keď je potrebné urobia prednostné údržby a servis auta, ktorým chodíme na súťaže.

Zdroj a Foto: Tomáš Mravec