No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TENIS: Oliver Pivník odštartoval svoju letnú sezónu turnajom dorastencov

14. mája 2019 | |  | | |

V apríli počas veľkonočných sviatkov sa uskutočnil celoštátny tenisový turnaj dorastencov v Bratislave. Výbornou hrou sa na turnaji prezentoval Oliver Pivník hráč tenisového klubu ŠK Progress Rimavská Sobota. „I napriek tomu, že je vekom ešte len starší žiak sa mu podarilo prebojovať až do semifinále. Zvíťazil v štyroch stretnutiach, v semifinále prehral s neskorším víťazom turnaja,“ uviedol pre Rimava.sk Ivan Pivník, kapitán družstva a otec Olivera.

Podľa jeho otca počas celého turnaja podával Oliver koncentrovaný výkon, akurát semifinále mu nevyšlo podľa jeho predstáv, kde sa pod výkon podpísala aj únava vyplývajúca z náročnosti jednotlivých zápasov. „Predsa bol to už dorastenecký turnaj, kde sa už hrá fyzicky náročnejší tenis,“ priblížil s tým, že turnaj bol kvalitne obsadený a zúčastnilo sa ho 48 hráčov.

Týmto turnajom sa pre Olivera začala letná tenisová sezóna, ktorá bude pokračovať domácimi a zahraničnými turnajmi až do konca septembra. Medzitým ešte odohrá súťaž družstiev starších žiakov a dorastencov za hosťujúci klub Tenisovú akadémiu Prešov. Sezóna bude veľmi náročná nakoľko absolvuje turnaje v žiackej, ale aj dorasteneckej kategórií. „Naplánovaných máme 25 turnajov doma aj v zahraničí,“ zakončil otec Olivera.

Výsledky:

I. kolo: O.Pivník (ŠK Progress Rimavská Sobota) – M. Sabol (TŠP Petržalka) 6:2, 6:0
II. kolo: - J. Partl (TŠP Petržalka) 6:1, 6:4
Osemfinále: -V. Hnidets (TC Empire Trnava) 6:4, 6:2
Štvrťfinále: - S. Sépeši (TC Slávia STU Bratislava) 6:1, 6:0
Semifinále: - F. Semančík (TK Slovan Bratislava) 0:6, 0:6

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ivan Pivník


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross