TENIS: Pavel Keľo sa stal vicemajstrom regiónu v dvojhre

12. decembra 2020 | |  |

Pavel Keľo, hráč Tenisovej Akadémie v Rimavskej Sobote, veľmi úspešne naštartoval zimnú halovú sezónu na Slovensku. Na majstrovstvách regiónu dorastencov v Púchove vybojoval 2. miesto v dvojhre a stal sa vicemajstrom regiónu.

V dvojhre ako 2. nasadený hráč v 1. kole porazil Samuela Melagu (Fresh club Zvolen) 6:0 6:3. V osemfinále hladko vyradil Olivera Pivníka (ŠK Progress Rimavská Sobota) 6:0 6:2. Vo štvrťfinále zvíťazil nad Igorom Némethom (TA M. Ryšavého Bojnice) 6:3 6:3. V semifinále porazil Iva Verčíka (TK Žilina) 3:1 skreč. Až vo finále prehral s 1. nasadeným Norbertom Marošíkom (Lieskovský tenisový klub-LTC), keď počas zápasu musel skrečovať, pretože spadol a zranil si koleno a lakeť.

Článok pokračuje pod reklamou

Kvôli pandémii koronavírusu sa nemohla uskutočniť štvorhra, v ktorej práve s Norbertom Marošíkom mali tvoriť 1. nasadený pár a ich cieľom bolo víťazstvo.

Po doliečení zranenia ho najbližšie čakajú halové majstrovstvá regiónu mužov v Banskej Bystrici a medzinárodný turnaj juniorov IT.

Zdroj: Alena Keľová